برای نزدیک شدن ظهور و فرج زیاد دعا کنید به راستی همین دعا فرج شماست.

«وَأَمَّا الحَوادِثُ الواقِعَهُ فَارْجِعُوا فِیها إِلی رُواهِ حَدِیثِنا فَإِنَّهُمْ حُجَّتِی عَلَیْکُمْ وَأَنَا حُجَّهُ اللَّهِ؛ (۱) امّا در پیشامدهای روزگار، به راویان احادیث ما مراجعه کنید، زیرا آنان حجّت من بر شما هستند و من حجّت خدا بر آنان هستم».

«فَلْیَعْمَلْ کُلُّ امْرِءٍ مِنْکُمْ ما یُقَرِّبُ بِهِ مِنْ مَحَبَّتِنا؛ (٢)

پس هر یک از شما باید به آنچه او را به مقام محبّت ما نزدیک می کند، عمل نماید».

«فَلْیَدَعُوا عَنْهُمْ اِتِّباعَ الهَوی (٣)

همگان باید گناه و پیروی از هوای نفس را ترک کنند».

«فَاتَّقُوا اللَّهَ وَسَلِّمُوا لَنا وَرَدُّوا الأَمْرَ إِلَیْنا فَعَلَیْنَا الإِصْدارُ کَما کانَ مِنَّا الإِیرادُ؛ (۴) تقوای الهی پیشه کنید و تسلیم ما باشید و امر دین را به ما ارجاع دهید، زیرا بر ماست که شما را سیراب از سرچشمه بیرون آوریم، همچنان که ما شما را به سرچشمه بردیم».

«أَکْثِرُوا الدُّعآءَ بِتَعْجِیلِ الفَرَجِ فَإِنَّ ذلِکَ فَرَجُکُمْ؛ (۵)

برای نزدیک شدن ظهور و فرج زیاد دعا کنید به راستی همین دعا فرج شماست».

«طَلَبُ المَعارِفِ مِنْ غَیْرِ طَرِیقِنا أَهْلِ البَیْتِ مُساوِقٌ لِإِنْکارِنا؛ (۶) جستجوی معارف و دانش‌ها جز از طریق ما اهل بیت علیهم السلام مساوی با انکار ما است».

«إِنَّ اللَّهَ قَنَعَنا بِعَوآئِدِ إِحْسانِهِ وَفَوائِدِ امْتِنانِهِ وَصانَ أَنْفُسَنا عَنْ مُعاوَنَهِ الأَوْلِیآءِ، إِلاَّ عَنِ الإِخْلاصِ فِی النِّیَّهِ وَإِمْحاضِ النَّصِیحَهِ وَالمُحافَظَهِ عَلی ما هُوَ أَتْقی وَأَبْقی وَأَرْفَعُ ذِکْراً؛ (٧) به یقین، خداوند ما را به لطف و احسان مکرّر خویش و به بهره های انعام و کرم خود راضی و خوشنود ساخته، و ما را نیازمند یاری دوستان قرار نداده، مگر آن یاری که از روی اخلاص در نیّت و خیرخواهی محض صورت گیرد و در آن بر آنچه به تقوای الهی و بقای نزد خدا و رفعت جایگاه نزدیک تر است، محافظت شود».

«وَلَوْ أَنَّ أَشْیاعَنا – وَفَّقَهُمُ اللَّهُ لِطاعَتِهِ – عَلَی اجْتِماعٍ مِنَ القُلُوبِ فِی الوَفآءِ بِالعَهْدِ عَلَیْهِمْ لِما تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الیُمْنَ بِلِقآئِنا؛ (٨)

اگر شیعیان – که خدا برای اطاعت خود توفیق شان دهد – در راه وفای به پیمانی که بر عهده دارند، همدل و همراه می شدند، سعادت دیدار ما برای ایشان به تأخیر نمی افتاد».

«إِنَّهُ مَنِ اتَّقی رَبَّهُ مِنْ إِخْوانِکَ فِی الدِّینِ وَخَرَجَ عَلَیْهِ بِما هُوَ مُسْتَحِقُّهُ کانَ آمِناً مِنَ الفِتْنَهِ المُظِلَّهِ؛ (٩)

همانا هر یک از برادران دینی تو(منظور حضرت (عج)،شیخ مفید ،در نامه حضرت(عج)به ایشان) پرهیزکار باشد و حقوق الهی را که بر عهده دارد به مستحقّین آن بپردازد – به

برکت دعا و یاری ما – در فتنه های باطل کننده و ویرانگر، ایمن و محفوظ خواهد ماند».

«فَما یَحْبِسُنا عَنْهُمْ إِلاَّ ما یَتَّصِلُ بِنا مِمَّا نُکْرِهُهُ وَلا نُؤَثِّرُهُ مِنْهُمْ؛ (١٠)

ما را – از دیدار و یاری شیعیانمان – باز نمی دارد، مگر آنچه از کردارهای ناپسند آنان به ما می رسد که برای ما ناخوشایند است و توقّع آن را از ایشان نداریم.

و العاقبه به جمیل صنع الله سبحانه تکون حمیده لهم ما اجتنبوا المنهی عنه من الذنوب

عاقبت با زیبایی صنع خداوند سبحان برای ایشان(شیعیان) پسندیده خواهد بود بشرط آنکه از گناهان ممنوع و نهی شده اجتناب ورزند.(١١)

منابع:

١-احتجاج طبرسی ترجمه جعفری ج ٢ص۴٨۴

٢-بحارالانوار ج ۵٣ ص١٧۶

٣-همان ج۵٣ص١٩٠

۴-همان ص١٧٩

۵-کمال الدین ج ٢ص٢٣٩

۶-ملاقات علمای اسلام با امام زمان (عج)،سید محمد طباطبایی،توسل  میرزامهدی اصفهانی

 ٧-کمال الدین ج ٢ص۴۵٢

 ٨-احتجاج طبرسی ترجمه جعفری ج ٢ص۶۵۵

٩-همان

١٠-همان

 ١١-احتجاج ج ٢ص۶۵۴