رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در هفتادمین سالروز فاجعه اشغال فلسطین و همزمان با تصمیم انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی پیامی را به سران کشورهای عربی و اسلامی ارسال کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در پیامی به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان از سران کشورهای عربی و اسلامی خواست که موضع قاطعانه و قدرتمند برای مقابله با جانبداری های آشکار آمریکا از رژیم صهیونیستی اتخاذ کرده و جبهه ای عربی اسلامی برای حمایت از فلسطین و مقابله با توطئه های طراحی شده برای حذف آن تشکیل دهند.

هنیه از سران این کشورها خواست که مخالفت خود را با تمامی تصمیمات مغایر حقوق و اصول ملی فلسطینیان و در راس آنها به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرده و با تلاش های برخی کشورها برای همسویی و همراهی با رویکرد دولت آمریکا در قبال مساله فلسطین مقابله کنند.

وی همچنین بر لزوم اعلام لغو محاصره ۱۲ ساله نوار غزه و اقدام فوری برای پایان دادن به درد و رنج ساکنان این منطقه که از نیازهای اولیه زندگی نیز بی بهره هستند، تاکید کرد.

هنیه مقامات این کشورها را به توافق بر روی راهبردی عربی و اسلامی در زمینه تحریم رژیم صهیونیستی در تمامی زمینه ها، منزوی کردن آن، افشای جنایت های این رژیم و تحویل مقامات جنایتکار آن به دادگاه های بین المللی تشویق کرد.

وی بار دیگر بر حق قانونی ملت فلسطین برای دفاع از خود و سلب حقوق و تحقق خواسته هایش در زمینه آزاد سازی سرزمین، تشکیل کشور مستقل به پایتختی قدس و بازگشت آوارگان به وطن شان تاکید کرد.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس همچنین از شرکت گسترده اقشار مختلف ملت فلسطین در تظاهرات حمایت از قدس و تاکید بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی تمجید کرد و گفت این تظاهرات گسترده باعث ترس و وحشت مقامات صهیونیستی و بر هم خوردن حساب و کتاب های آنها شد.