سرپرست اداره تحقیقات جنایی پلیس اعلام کرد: مقادیر زیادی اجناس گرانبها از خانه نخست‌وزیر سابق مالزی کشف و ضبط شده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از بی بی سی، سرپرست اداره تحقیقات جنایی پلیس مالزی امروز جمعه اعلام کرد که مقادیر قابل توجهی اجناس گران قیمت را خانه مسکونی و از اماکن متعلق به نجیب رزاق نخست وزیر سابق این کشور به دست آورده و همه آن ها را توقیف کرده است.

سرپرست اداره تحقیقات جنایی پلیس مالزی در این باره به رسانه‌های خبری اعلام کرد که در این بازرسی، تعداد زیادی کیف زنانه گرانبها یافت شده که شماری از آنها پر از پول نقد، ارز خارجی، ساعت و جواهرات قیمتی بوده است.

این اقلام برای بررسی بیشتر به مقر پلیس انتقال یافته است.

خانه مسکونی و یک آپارتمان مجلل متعلق به نخست وزیر سابق از جمله مکان‌های بازرسی شده بوده است.

منابع پلیس مالزی گفته‌اند که در حال حاضر تخمین ارزش اقلام به دست آمده امکان پذیر نیست؛ اما به زودی در این مورد اطلاعیه‌ای صادر خواهد شد.

این در حالیست که چندی پیش خبرگزاری رویترز در خبری اختصاصی از حمله پلیس مالزی به ساختمان های مرتبط با نزدیکان «نجیب رزاق» نخست وزیر سابق این کشور خبر داده بود.

هدف پلیس از این اقدام، به دست آوردن برخی اسناد حساس اعلام شده که احتمال خروج آن ها از کشور احساس شده است.

گفتنی است، پس از آنکه نجیب رزاق پس از شکست در انتخابات اعلام کرده بود که قصد دارد به همراه همسرش برای مسافرت از مالزی خارج شود، اداره مهاجرت مالزی اعلام کرده بود که وی ممنوع الخروج بود.

نجیب رزاق متهم به فساد مالی ۷۰۰ میلیون دلاری و سوء استفاده از منابع دولتی در سال ۲۰۱۵ است.

البته نجیب رزاق متهم به دریافت پول از عربستان سعودی نیز هست. گزارش‌ها حاکی از آن است که رزاق متهم به دریافت رشوه از عربستان سعودی برای تبلیغات در انتخابات پیشین شده بود. دادستانی مالزی اعلام کرده بود که رزاق مبلغ ۶۸۱ میلیون دلار کمی پیش از انتخابات سال ۲۰۱۳ از عربستان سعودی دریافت کرده است.

نجیب رزاق در انتخابات اخیر مالزی نتوانست آرای کافی را به دست آورد و به این ترتیب «ماهاتیر محمد» سیاستمدار کهنه‌کار ۹۲ ساله توانست در انتخابات پیروز شود.