دادگاه بحرین در تازه ترین اقدام سه شهروند بحرینی را به اتهام مشارکت در اعتراضات مسالمت آمیز مردمی به حبس ابد و شش نفر دیگر را در این ارتباط به ۱۰ سال زندان محکوم کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ دادگاه بحرین سه نفر از شهروندان معترض را به اتهام آنچه “اغتشاش و زخمی کردن یک پلیس” خواند، به حبس ابد و شش شهروند مورد پیگرد در همین پرونده را به ۱۰ سال زندان محکوم کرد.

دادگاههای بحرین بویژه از زمان آغاز جنبش اعتراضی مسالمت آمیز مردم بحرین در سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون به نهادی برای محاکمه معترضان و صدور احکام سلب تابعیت، اعدام و زندان طولانی مدت براساس اتهامات سیاسی تبدیل شده است.

دادستانی کل بحرین گفت که ۹ شهروند یاد شده به اتهام آنچه آن را “شروع به قتل یک پلیس و داشتن مواد منفجره و مشارکت در اغتشاشات ماه مارس سال ۲۰۱۴ میلادی که به زخمی شدن یک پلیس منجر شد،” خواند، محاکمه شدند.

سازمان های بشردوست و حقوق بشر تاکنون بارها اقدامات سرکوبگرانه منامه علیه جنبش مسالمت آمیز مردم بحرین را محکوم کرده و خواهان آزادی بی قید و شریط زندانیان سیاسی شده اند.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه نظام آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست ها با سرکوبگری نظام حاکم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است. بحرین در سرکوب مردم همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به نظام بحرین کمک می کنند.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده اند.

نظام بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراض ها شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدام ها، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته ها هستند