امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مقابله با آمریکا یک وظیفه و مبارزه با ظلم تعدی، ترور و فریب محسوب می‌شود، گفت: به حکم اسلام هیچ‌ گاه امکان سازش ما با آمریکا وجود نخواهد داشت.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام کاظم صدیقی در خطبه های نماز جمعه امروز تهران با تبریک ایام مبعث اظهار کرد: در روز مبعث، پیامبر(ص) پرچم مبارزه با جاهلیت در همه قرون را برافراشت.

وی با بیان اینکه جاهلیت و استکبار با جریان توحید دو جریان مقابل یکدیگر هستند، گفت: ابوجهل ابوسفیان و ابولهب نماد جریان جاهلیت در زمان پیامبر(ص) بودند و جاهلیت امروز ما، شیطان بزرگ آمریکا است.

امام جمعه موقت تهران افزود: مقابله اسلام با استکبار در همه زمان ها، امروز در سخت ترین شرایط خود به سر می برد؛ زیرا استکباردر شرایط کنونی مجهز به تکنیک، علم و صنایع است و امروز مسئولیت امت سخت تر از زمان ظهور پیغمبر(ص) است.

حجت الاسلام صدیقی تصریح کرد: مقابله با آمریکا به حکم یک وظیفه و مبارزه با ظلم، تعدی، ترور، کودتا و فریب محسوب می شود و به حکم اسلام هیچ گاه امکان سازش ما با آمریکا وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به مصادره اموال ایران توسط ایالات متحده خاطرنشان کرد: دست اندازی آمریکای قلدر، غارتگر، بی ارزش، پست و پلید روح برجام را زیر پا گذاشت و دادگاه های آن، پول ملت را مصادره و ضبط کردند و دولت این کشور نیز از حکم این دادگاه ها حمایت کرد.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: من با توکل به خدا اعلان می کنم که خدای متعال وعده داده انقلاب ما پیروز است و آمریکا و جریان استکبار رو به اضمحلال قرار دارد و با اقتداری که ما در پیش داریم، انشاءالله حقوق خود را از جهان استکبار خصوصا حلقوم آمریکا بیرون خواهیم کشید.