قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: نمازهای جمعه باید جذابیت لازم برای حضور همه گروهها بویژه جوانان را داشته باشد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از دفتر امام جمعه قزوین، آیت الله حسینی بوشهری، مدیر حوزه علمیه قم با آیت الله عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دیدار و گفتگو کرد.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در این دیدار که صبح روز جمعه برگزار شد با بیان این‌که جلساتی را در راستای تحقق فرمایشات رهبری در خصوص قرارگاه بودن نماز جمعه‌ها در استان قزوین دنبال می‌کنیم، اظهار کرد: رهبری در دیدار امامان جمعه فرمودند نماز جمعه یک قرارگاه است و این تعبیر نشان می دهد نماز جمعه قرارگاه جنگ است و جنگ امروز هم جنگ فرهنگی و نرم است.

وی بیان کرد: وقتی نماز جمعه قرارگاه باشد، امام‌جمعه هم فرمانده قرارگاه است و امت، مسئولان و امامان جماعت، افسران و سربازان جنگ نرم محسوب می‌شوند و همه باید تلاش کنیم با دلسوزی و بهره ‌گیری از ایمان و تقوای الهی در مواجهه با این جنگ به خوبی ایفای نقش کنیم.

امام‌جمعه قزوین خاطرنشان کرد: نماز جمعه مانند رودی است که از نهرهای مساجد تشکیل می‌شود و باید بر روی مساجد سرمایه‌گذاری جدی صورت گیرد تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

وی گفت: جذب جوانان به نماز جمعه یکی از رویکردهای جدی ما در قزوین است که با همکاری و حضور در مدارس قزوین این هدف را با جدیت دنبال می ‌کنیم.

آیت‌الله حسینی بوشهری هم در این دیدار با بیان این ‌که جایگاه قرارگاه در جنگ بسیار مهم است یادآورشد: باید تلاش کنیم با تولید محتوا از ظرفیت نماز جمعه‌ها برای تأثیرگذاری بیشتر فرهنگی استفاده کنیم و آن را به فضای کلی جامعه بسط داده و از این فرصت برای ایجاد جاذبه بیشتر بهره ببریم.

وی بیان کرد: ارتباط ائمه جمعه با مدارس و دانش آموزان نقش مؤثری در جذب آن‌ها به نماز جمعه‌ها دارد و نباید این کار مهم و اثرگذار را رها کرد چرا که آثار اجتماعی این مسئله در ابعاد مختلفی ظهور و بروز پیدا خواهد کرد و بسیاری از معضلات جامعه را از میان خواهد برد.