زنجان – امام‌ جمعه ابهر گفت: موضوع قاچاق در کشور وضعیت پیچیده‌ ای دارد و به‌عنوان یک مافیا مطرح است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام جعفر رحیمی در خطبه های نماز جمعه شهر ابهر با اشاره به میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار و میلاد حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز، اظهار کرد: روز سوم شعبان سالروز میلاد سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) به‌عنوان روز پاسدار نامیده شده تا معرف ویژگی‌ها و روحیاتی باشد که لازمه پاسداری از اسلام و انقلاب اسلامی است.

رحیمی تاکید کرد: یکی از وجوه مشترک ادای پاسداری در نهضت عاشورا و انقلاب اسلامی، نابرابری در نبرد و مظلومیت جبهه حق در برابر باطل است که ایستادگی و مقاومت در چنین نبردی محتاج داشتن روحیه تکلیف گرا ایمان و یقین به هدف و برخورداری از شرافت و آمادگی برای جان‌فشانی و ایثار است.

وی ادامه داد: رمز و راز موفقیت‌های سپاه پاسداران طی ۳۷ سال گذشته، در حرکت عاشورایی و حسین گونه آنان نهفته است. به طور قطع تداوم اتصال سپاه پاسداران به کربلا و عاشورا تضمین‌کننده موفقیت‌های آنان در راستای رسالتشان است.

رحیمی با بیان اینکه روز پاسدار فرصت مغتنمی برای شناخت بیشتر سپاه و رسالت این نهاد انقلابی است افزود: در شرایطی که سپاه در کانون تهاجم بیگانگان و دشمنان انقلاب اسلامی و تمام جریان‌های ضدانقلاب و بعضاً دوستان نادان قرارگرفته، شناخت این نهاد از جهت ماهیت، نقش‌ها و عملکردها برای مردم و به‌ویژه جوانان در دهه چهارم انقلاب اسلامی یک ضرورت است.

امام‌جمعه ابهر گفت: بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها و استعمارگران اروپایی و شیوخ مرتجع فاسد با صرف هزینه‌های میلیاردی و با بهره­ گیری از تمامی ابزارهای در اختیار خود مانند شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنت، تلاش می‌کنند چهره سپاه را نزد مردم ایران تخریب کنند ولی به لطف الهی مردم با روح و جانشان خدمات این نهاد مقدس را می‌دانند و فریب هیچ گونه شیطنت را نمی‌خورند.

رحیمی در ادامه بابیان اینکه موضوع قاچاق در کشور وضعیت پیچیده‌ای دارد و واقعاً به‌عنوان یک مافیا مطرح است، افزود: در حال حاضر مافیای دارو، پارچه، چای، برنج در کشور شکل‌گرفته است.

وی با اشاره به وضعیت حاکم بر صنایع نساجی ایران افزود: صنایع نساجی کشور با تعطیلی مطلق فاصله‌ای ندارد و ایرانی که چند هزار سال سابقه تولید منسوجات داشته است با خاموشی صنعت نساجی مواجه شده و درعین‌حال انواع پارچه‌های خارجی مورد استفاده قرار می گیرد.

امام‌جمعه ابهر بابیان اینکه باوجود تولیدات کشاورزی و باغی در کشور، قاچاق محصولات باغی به این بخش ضربه وارد کرده است افزود: باغات و مزارع ایرانی متروک می‌شود در حالی که میوه مورد نیاز از خارج قاچاق می‌شود و کسی از مسئولان هم به روی خودش نمی‌آورد که میوه قاچاق یعنی چه. مگر می‌شود هزار تن میوه را قاچاق کرد؟ میوه‌های که ظرف چند ساعت فاسد می‌شود چیزی نیست که بدون انواع هماهنگی‌ها به بازار برسد.

انتقاد از برخورد سلیقه‌ای درزمینه قاچاق کالا در کشور

رحیمی با انتقاد از برخورد سلیقه‌ای درزمینه قاچاق کالا در کشور افزود: متأسفانه مسئولان با قاچاقچیان بزرگ برخوردی نمی‌کنند ولی با یک نفر که چند قلم کالا از شهر مرزی بانه می‌خرد برخورد شدیدی می‌کنند و این تناقض در برخورد با قاچاق کالا جای بحث دارد.

وی همچنین با اشاره به اینکه زمین‌خواران بزرگ در کشور به حال خود رها شده‌اند افزود: در بعضی مناطق جنگل‌ها و اراضی و منابع ملی را خراب کرده‌اند و ساخت‌وساز انجام داده‌اند. آیا مسئولان امر چشم ندارند که زمین‌خواران بزرگ را رها کرده‌اند؟ اما اگر کسی در باغ خود که یک خانه کوچکی درست کرده است او را دادگاهی می‌کنند و خانه اش را خراب می‌کنند چرا مسئولان امر دنبال اجرای قانون برای همه نیستند.