شیراز – امام جمعه موقت شیراز خواستار رسیدگی بیشتر مسئولان و خیرین به وضعیت درمانی بیماران خاص شد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین ابوفاضل رضوی اردکانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز شیراز با اشاره به وضعیت درمانی بیماران خاص گفت: ۱۸ اردیبهشت ماه سالروز جهانی بیماری‌های خاص است که در این میان باید مسئولان بیش از گذشته به وضعیت آن‌ها رسیدگی کنند.

وی ادامه داد: امروز وضعیت بیماری‌های خاص و صعب العلاج مناسب نیست چرا که قیمت و نرخ دارو‌ها در کشور زیاد است و بسیاری از این بیماران نمی‌توانند هزینه‌های خود را تامین کنند.

حجت الاسلام والمسلمین رضوی اردکانی تاکید کرد: عدم وجود اعتبارات در مورد وضعیت بیماران خاص بهانه قابل قبولی نیست زیرا دولت باید وضعیت این افراد را مورد توجه قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه بیمه‌ها باید ساماندهی شوند افزود: وزیر بهداشت در خصوص وضعیت بیمه‌ها قول‌هایی داده اما باید اجرایی شود چرا که امروز بیمه‌ها نه تنها به وضعیت بیماران خاص و داروهای آن‌ها توجهی ندارند حتی دیگر موارد را نیز مورد قبول قرار نمی‌دهند.

امام جمعه موقت شیراز تصریح کرد: بیمارستان‌های خصوصی هزینه‌های بالا دریافت می‌کنند بیمارستان‌های خیریه کمتر از بیمارستان‌های خصوصی نیستند و بیمارستان‌های دولتی نیز جایی برای بیماران وجود ندارد بنابراین بیماران خاص و صعب العلاج در تمامی موارد با مشکل مواجه می‌شوند.

حجت الاسلام رضوی اردکانی با بیان اینکه خیرین باید در خصوص وضعیت بیماران خاص ورود پیدا کنند گفت: خوشبختان خیرین استان فارس در تمامی موارد پیشگام هستند اما بهتر است در کنار ساخت بیمارستان و مسجد حسابی نیز برای کمک به وضعیت درمانی بیماران خاص نیز باز شود. تا هزینه‌های سرسام آور دارو و آزمایش‌های این افراد نیز تا حدودی پوشش داده شود.

امام جمعه موقت شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن روز پاسدار و سالروز تولد امام حسین(ع) گفت: ملت ما به وجود سپاه پاسداران افتخار می‌کند و همانگونه که امام (ره) فرمودند اگر سپاه پاسداران نبود نظام جمهوری اسلامی و اسلام نیز در کشور پایدار نمی‌ماند.

وی تاکید کرد: امروز سپاه پاسداران خار چشم امریکا و اسرائیل است.

امام جمعه موقت شیراز در ادامه سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن روز جانباز گفت: جانبازان انقلاب اسلامی دارای جایگاه متمایز در کشور هستند و دولت باید خدمات بیشتری به آن‌ها ارائه کند.

امام جمعه موقت شیراز در خصوص سالروز لغو کاپیتالیسم نیز یادآور شد: در این قرارداد ننگین قید شده بود که هیچ دادگاهی در ایران حق محاکمه کردن هیچ امریکایی را ندارد که خوشبختانه با پیروزی انقلاب اسلامی این قرارداد ننگین لغو شد.

حجت الاسلام رضوی اردکانی با اشاره به سالروز بسیج سازندگی نیز گفت: بسیج پدیده‌ای مبارک است که امروز خیرات و برکات آن را در تمام جامعه مشاهده می‌کنیم.

وی ادامه داد: امام حسین (ع) امام (ره) مقام معظم رهبری و تمام ملت ایران همه بسیجی هستند. چرا که بسیج و بسیجی به زمان و مکان خاص تعلق ندارد و همواره هر کجا ورود کرده موفقیت به همراه داشته است.

وی خطاب به مدیران ادارات نیز گفت: مدیران باید توجه داشته باشند که کارمندان خوب و بسیجی را تقدیر کنند و کارمندی که جوابگوی ملت نباشد را تنبیه و اخراج کنند.