یک مسئول عراقی از همکاری امنیتی میان ارتش این کشور و ارتش سوریه علیه داعش و ممانعت از ورود عناصر تروریستی از خاک سوریه به خاک عراق خبر داد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از اسپوتنیک، احمد جدیان یکی از مسئولان برجسته منطقه القائم در غرب استان الانبار تاکید کرد: همکاری ها و هماهنگی های امنیتی میان نیروهای ارتش عراق و سوریه در خصوص قطع خطوط امداد رسانی به عناصر تروریستی داعش به سمت عراق وجود دارد.

وی در ادامه افزود: نیروهای ارتش سوریه به تازگی از سمت منطقه الرمانه واقع در شمال منطقه القائم در غرب استان الانبار اقدام به تأمین امنیت مرزهای مشترک عراق و سوریه به صورت کامل کرده اند.

جدیان تاکید کرد: نیروهای ارتش سوریه بدین ترتیب کاملا راه را برای نفوذ عناصر تروریستی داعش به خاک عراق بسته اند. همکاری های خوبی میان ارتش عراق و حشد شعبی از یک سو و ارتش سوریه که از محور شمالی به سمت منطقه الباغوز در حال پیشروی است وجود دارد و در حال حاضر هیچ یک از عناصر داعش نمی توانند از خاک سوریه وارد خاک عراق شوند.

وی در ادامه افزود: عناصر داعش بارها تلاش کرده اند از خاک سوریه وارد عراق شوند اما با هوشیاری نیروهای نظامی این عملیات با شکست رو به رو شده است.

بیشتر بخوانید.....
داعش فایل صوتی ای منتسب به ابوبکر البغدادی منتشر کرد