اشغالگران اماراتی در جدیدترین اقدام مخرب خود مشابه صهیونیستها؛ مانع از ماهگیری یمنی ها در آبهای سرزمینی آبا و اجدادی شان می شوند و معترضان را به زندان می اندازند.

به گزارش پرس شیعه، پایگاه وطن گزارش داد: واقعه جدید که فسق و فجور خاندان زاید را بیش از قبل عیان می سازد، در پیش گرفتن سیاستی مشابه صهیونیستها با فلسطینی هاست و آن ممانعت از صید ماهی از سوی صیادان یمنی آنهم در آبهای منطقه ای خودشان است.

عبدالله العذبه نویسنده قطری و سردبیر روزنامه العرب قطر در این باره نوشته است: اشغالگران ظبیانی(اماراتی) مانع از صید ماهی از سوی صیادان یمنی می شوند همانگونه که اشغالگران صهیونیستم مانع از صید ماهی از سوی فلسطینی ها در غزه می شوند.

وی در ادامه به لحن تمسخر آمیز می نویسد: محمد بن زاید رئیس یمن متشکریم.

پایگاه بیزنس کلاس نیز در این باره آورده است: هر روز که می گذرد نقش مخرب امارات در مناطق مختلف دنیا بیش از قبل بر همگان آشکار می شود. این نقش مخرب در خاورمیانه بیشتر است و هدف آن ممانعت با بیداری در کشورهای عربی و حمایت از تلاش هایی که ضد بیداری انجام می شود تا جهان عرب را وارد مرحله جدید و طولانی از سرکوبگری، قهر اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کند.

از جمله پرونده هایی که نقش تخریبی امارات در آن آشکار است، بهره برداری از بحران های برخی کشورهای عربی در راستای گسترش نفوذ خود است که تنها به ابعاد سیاسی و اقتصادی ختم نمی شود بلکه بُعد نظامی نیز به خود گرفته است و گواه آن یمن است. امارات به فریب یمنی ها مبنی براینکه برای کمک به آنها آمده، اکتفا نکرده است بلکه برخی مناطق یمن را به اشغال نظامی مستقیم خود درآورده است و ساکنان را اخراج می کند و محدودیت ها زیادی برای آنها ایجاد کرده است.

امارات زندگی را بر یمنی ها سخت کرده و مانع از به دست آوردن لقمه نانی از سوی آنها شده است. پس از رسوایی اشغال جزیره  راهبردی سقطرا؛ اینبار مقامات اماراتی مانع از صیادی، ماهیگیران یمنی می شود و اجازه صید در آبهای منطقه ای یمن مشابه اقدامی که نظامیان رژیم صهیونیستی با ماهیگیران فلسطینی در غزه انجام می دهند، به یمنی ها نمی دهد.

در این راستا مجتهد در صفحه توییتر خود نوشته است: نفع امارات در ممانعت از ماهیگیری یمنی در سواحل یمن چیست؟ قبلا صید در عدن، الخوخه و سقطرا و المکلا ممنوع شده است و ۶۰ ماهیگیر پس از برگزاری تظاهرات اعتراض بازداشت شدند و در زندان فرودگاه الریان زندانی شدند.