انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا از دقایقی قبل در حوزه های اخذ رای این کشور آغاز شد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از خبرگزاری فرانسه، انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا با وجود تحریم آن از سوی گروه های مخالف دولت آغاز شد.

در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا چهار نامزد با یکدیگر رقابت می کنند.

نیکلاس مادورو به دلیل تحریم انتخابات از طرف مخالفان اصلی دولت بخت اول پیروزی در انتخابات محسوب می شود. ائتلاف اتحاد دموکراتیک که گروه اصلی مخالفان دولت ونزوئلا است انتخابات روز یکشنبه را تحریم کرده و از معرفی نامزد نیز خودداری کرده است.

هنری فالکون، عضو حزب «پیشرفت مترقیانه» به عنوان نامزد مستقل در انتخابات شرکت می کند. «خاویر برتوچی» دیگر نامزد مستقلی است که در این انتخابات شرکت کرده است.

لئوپولدو لوپز و هنریکه کاپریلس، دو نامزد اصلی مخالفان از شرکت در عرصه رقابت انتخاباتی منع شده اند.

رقیب انتخاباتی اصلی مادورو، هنری فالکوم،‌ کاندیدای مستقل است که با چالش دوگانه کاندیداتوری علیه رئیس‌جمهور روی کار و متقاعد کردن مرددها به عدم تحریم انتخابات روبرو است.

او مادورو را کاندیدای گرسنگی توصیف کرده و وعده داده که حقوق‌ها را به دلار پرداخت کرده و کمک‌های انسان دوستانه را پذیرفته و از سوی صندوق بین‌المللی پول کمک‌های مالی دریافت خواهد کرد اما مادورو همه این پیشنهادها را رد کرده و آنها را تسلیم در برابر آمریکا دانسته است.

فالکوم روز پنجشنبه در آخرین تجمع انتخاباتی خود گفت: سوگند می‌خورم ونزوئلا را از دیکتاتوری آزاد خواهم کرد.

یکی دیگر از کاندیداهای این انتخابات خاویر برتوچی، یک کشیش فعال تلویزیون است که در تجمع‌ها سوپ رایگان داده و حامیان فالکوم را کاهش داده است.

بیشتر بخوانید.....
آمریکا پشت پرده کودتای نا فرجام ترکیه