طالبان در واکنش به تصمیم انگلیس برای افزایش نظامیان خود در افغانستان اعلام کرد که انگلیس باید از شکست های نظامی خود در این کشور درس بگیرد و بداند که مسئله افغانستان راه حل نظامی ندارد.

 به گزارش شیعه پرس به نقل از اطلس، طالبان با انتشار بیانیه ای به مقامات انگلیس توصیه کرد که از شکست‌های نظامی پیاپی خود در افغانستان درس بگیرند.

گفتنی است که دولت انگلیس در پی درخواست ترامپ برای اعزام نیروهای بیشتر به افغانستان از افزایش احتمالی نظامیان خود در افغانستان خبر داد.

طالبان در واکنش به این موضوع از مردم انگلیس خواست تا به لندن اجازه ندهند که نظامیان این کشور را برای کشتن غیر نظامیان به افغانستان اعزام کند.

سخنگوی طالبان اظهار داشت: با وجود استفاده از راهکارهای مختلف در افغانستان کارشناسان مسائل نظامی به این نتیجه رسیدند که موضوع افغانستان راه حل نظامی ندارد و نمی‌توان با استفاده از جنگ حاکمیتی را تحمیل کرد.

وی افزود: بسیاری از کشورهایی که همراه با آمریکا به افغانستان حمله کرده بودند با درک این واقعیت نظامیان خود را از افغانستان خارج کردند.

لازم به ذکر است که بعد از اعلام استراتژی ترامپ برای افغانستان، آمریکا در حال افزایش مستمر نظامیان خود در افغانستان است و در این راستا از کشورهای عضو ناتو نیز درخواست کرده است تا نظامیان خود در این کشور را افزایش دهند.

بیشتر بخوانید.....
تشریح اقدامات دستگاه دیپلماسی درباره وضعیت سرنشینان نفتکش سانچی