نخست وزیر پشین مالزی با ابراز ناراحتی از بازرسی های مکرر پلیس از اماکن مرتبط با وی، خواستار حفاظت پلیس مالزی از جان خود شده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رویترز، نجیب رزاق نخست وزیر پشین مالزی خواستار تأمین امنیت خود در برابر اقدامات اخیر پلیس این کشور شد.

سخنگوی وی امروز در این خصوص اعلام کرد که نخست وزیر پشین مالزی از عدم امنیت خود در کشور در هراس بوده و خواستار حفاظت پلیس از جانش شده است.

به گفته سخنگوی نجیب رزاق، وی از بازرسی های مکرر پلیس از اماکن مرتبط با وی ناراحت بوده و تمامی اتهامات مطرح شده علیه خود در زمینه فساد مالی را نیز رد می کند.

این در حالیست که سرپرست اداره تحقیقات جنایی پلیس مالزی جمعه گذشته اعلام کرد که مقادیر قابل توجهی اجناس گران قیمت را خانه مسکونی و از اماکن متعلق به نجیب رزاق نخست وزیر سابق این کشور به دست آورده و همه آن ها را توقیف کرده است.

سرپرست اداره تحقیقات جنایی پلیس مالزی در این باره به رسانه‌های خبری اعلام کرده بود که در این بازرسی، تعداد زیادی کیف زنانه گرانبها یافت شده که شماری از آنها پر از پول نقد، ارز خارجی، ساعت و جواهرات قیمتی بوده است.

این اقلام برای بررسی بیشتر به مقر پلیس انتقال یافت.

خانه مسکونی و یک آپارتمان مجلل متعلق به نخست وزیر سابق از جمله مکان‌های بازرسی شده بوده است.

منابع پلیس مالزی گفته‌اند که در حال حاضر تخمین ارزش اقلام به دست آمده امکان پذیر نیست؛ اما به زودی در این مورد اطلاعیه‌ای صادر خواهد شد.

این در حالیست که چندی پیش خبرگزاری رویترز در خبری اختصاصی از حمله پلیس مالزی به ساختمان های مرتبط با نزدیکان «نجیب رزاق» نخست وزیر سابق این کشور خبر داده بود.

هدف پلیس از این اقدام، به دست آوردن برخی اسناد حساس اعلام شده که احتمال خروج آن ها از کشور احساس شده است.

گفتنی است، پس از آنکه نجیب رزاق پس از شکست در انتخابات اعلام کرده بود که قصد دارد به همراه همسرش برای مسافرت از مالزی خارج شود، اداره مهاجرت مالزی اعلام کرده بود که وی ممنوع الخروج بود.

نجیب رزاق متهم به فساد مالی ۷۰۰ میلیون دلاری و سوء استفاده از منابع دولتی در سال ۲۰۱۵ است.

البته نجیب رزاق متهم به دریافت پول از عربستان سعودی نیز هست. گزارش‌ها حاکی از آن است که رزاق متهم به دریافت رشوه از عربستان سعودی برای تبلیغات در انتخابات پیشین شده بود. دادستانی مالزی اعلام کرده بود که رزاق مبلغ ۶۸۱ میلیون دلار کمی پیش از انتخابات سال ۲۰۱۳ از عربستان سعودی دریافت کرده است.

نجیب رزاق در انتخابات اخیر مالزی نتوانست آرای کافی را به دست آورد و به این ترتیب «ماهاتیر محمد» سیاستمدار کهنه‌کار ۹۲ ساله توانست در انتخابات پیروز شود.