کرمانشاه – مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه گفت: ۸۳۰ پروژه عمرانی به همت سازمان جهاد سازندگی طی سال گذشته در استان کرمانشاه اجرا شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ منصور فتاحی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته در کرمانشاه، با اشاره به اشتغالزایی بیش از یک هزار و ۷۳ هزار نفر با اعتبار ۲۷ میلیارد تومانی و کسب رتبه اول کارآفرینی در کشور اظهار داشت: همچنین خدمات گسترده ای در بخش راه سازی روستایی، ساخت مسجد و خانه نیازمند و خانه عالم و تکمیل تجهیزات مدارس و … جهت محرومیت زدایی صورت گرفته است.

مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه افزود: فعالیت صنایع تبدیلی استان کرمانشاه در مقابل استان های همسایه چون همدان، گسترده تر، حائز اهمیت و اثربخش تر بوده است.

وی با اشاره به خدمات بسیج سازندگی و انجام طرح هجرت و فعالیت های جهادی در راستای پرکردن اوقات فراغت جوانان تصریح کرد: سال گذشته در قالب این اردوهای جهادی بیش از ۴۸۶ مدرسه نوسازی و بازسازی انجام شدن است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: خدمات رسانی به مناطق محروم در حوزه بهداشت و سلامت با اعزام تیم های تخصصی پزشکی و دندان پزشکی در شهرستانها به همت سازمان بسیج جامعه پزشکی جهت محرومیت زدایی خدماتی چون توزیع دارو و ویزیت رایگان ارائه شده است.

وی گفت: سازمان بسیج سازندگی با مهربانی و تلاش های سازنده مرجع درخواست های مردم در اقصا نقاط شهرستان های کم برخوردار بوده اند تا گامی در رسیدگی به محروم زدایی و تحقق اقتصاد مقاومتی بردارند.

سرهنگ فتاحی افزود: در بحث فعالیت گروه جهادی معتقدیم گروه بسیج سازندگی بهترین مرجع برای خدمات رسانی به مناطق استان است و در این راستا از حمایت های سپاه نبی اکرم(ص) بهره مند است که امیدواریم در آینده بازتاب بیشتری در جامعه داشته باشد.

وی یاد آور شد: بیش از ۱۴ هزار جهادگر به مناطق محروم اعزام و ۵۶۰ خانه بهسازی و مرمت شده و نیز تامین جهیزیه برای نوعروسان از جمله خدمات گسترده بسیج از منابع عام المنفعه بسیج است.

فتاحی با اشاره به اینکه جوانان نباید به دنبال مشاغل دولتی باشند، گفت: باید برای اقتصاد مقاومتی با آموزش رایگان خدمات ارزشمندی ارائه دهیم و فرهنگ جهادگری و سازندگی را در بین جوانان گسترش دهیم.

وی با اشاره به تعامل مناسب با سپاه نبی اکرم(ص) استان و استفاده از تجهیزات و خدماتی که این نهاد اجرایی در اختیار بسیج قرار می دهد، اظهار داشت: باید با همت و تلاش مضاعف بسیج سازندگی بتوانیم خدمت گزار مردم باشیم و با نگاه دغدغه مردم را در عرصه اقتصاد مقاومتی رفع کنیم تا به رشد و پیشرفت برای تحقق اقتصادی دست پیدا کنیم.

فتاحی گفت: مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه از اجرای ۸۳۰ پروژه عمرانی در سال قبل خبر داد و گفت: ترویج فرهنگ جهاد سازندگی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی استان مورد تاکید است.