خرم آباد – امام جمعه موقت خرم آباد گفت: ایران امروز به بندرگاه ثبات در منطقه تبدیل شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قاسم متقی نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با اشاره به سخنی از امام سجاد(ع) در رابطه با نشانه های انسان مومن اظهار داشت: انسان مومن باید چند نشانه بارز داشته باشد چرا که در غیر اینصورت تقوا و ایمان آن کمرنگ می شود.

نشانه های انسان مومن

وی با بیان اینکه انسان مومن باید تقوای در خلوت داشته باشد عنوان کرد: مومن باید در خلوت و انزار تقوا داشته و آن را رعایت کند.

امام جمعه موقت خرم آباد همچنین انفاق و هدیه دادن در هنگام دست تنگی را از دیگر نشانه های انسان مومن برشمرد و گفت: همچنین بردباری و خودنگهداری در هنگام عصبانیت از دیگر نشانه های انسان مومن به شمار می آید.

حجت الاسلام متقی نیا به مناسبتهای این هفته اشاره کرد و گفت: حلول ماه شبعان از جمله مناسبتهای هفته محسوب می شود و از بزرگان نقل شده که اگر می خواهید به جایی برسید ماه شعبان را از دست ندهید.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از فضیلت های ماه شعبان تصریح کرد: در این ماه باید سعی شود که مناجات شعبانیه فراموش نشود و به روزها، فضیلتها و اعمال توجه شده و به آنها عمل شود.

نقشه های دشمنان برای بر هم زدن نگاه استراتژیک ایران

امام جمعه موقت خرم آباد در ادامه سخنان خود به ولایت امام حسین(ع) و روز پاسدار و سایر اعیاد شعبانیه اشاره کرد و گفت: این روز را همه پاسداران انقلاب اسلامی و همه جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس تبریک می گویم.

حجت الاسلام متقی نیا در ادامه سخنان خود به سالروز تشکیل بسیج سازندگی به دستور حضرت امام(ره) بیان داشت: بسیج سازندگی یکی از برکات انقلاب اسلامی بوده و به مستضعفین و محرومان همواره خدمت می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقشه های دشمنان علیه انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و بیان داشت: دشمنان همواره به دنبال اهلافی بوده اند که انقلاب اسلامی ایران را در محاصره خود قرار دهند.

امام جمعه موقت خرم آباد با بیان اینکه هدف دشمنان این بوده که تمرکز و استراتژیک انقلاب اسلامی ایران را بر هم بزنند گفت: آنها به دنبال این هستند که کشور ایران را از درون نابود کنند و ایران اسلامی نتواند یک نگاه استراتژیک در داخل داشته باشد.

ایران به بندرگاه ثبات در منطقه تبدیل شده است

حجت الاسلام متقی نیا با تاکید بر اینکه این در حالیست که دشمنان نه تنها در این زمینه به موفقیت نرسیدند بلکه امروز شاهد هستیم که نگاه استراتژیک ایران اسلامی در کل منطقه و عراق، یمن، سوریه و … حاکم شده است عنوان کرد: دشمنان به دنبال ناامن کردن ایران هستند اما ایران امروز به بندرگاه ثبات در منطقه تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال این بودند که اهداف استراتژیک ایران اسلامی را بن بست برسانند ادامه داد: این در حالیست که خودشان به بن بست رسیده اند و نتوانستند نقشه ها و توطئه های خود را عملی کنند.

امام جمعه موقت خرم آباد با بیان اینکه دشمان قصد داشتند که با جنگ نرم و جنگ سخت طوری عمل کنند که ایران از داخل ناامن شده و ثبات خود را از دست بدهد عنوان کرد: اما امروز شاهد هستیم که عکس این موضوع اتفاق افتاد و نقشه های دشمنان نقش بر آب شد و ناامنی به مرزهای دشمنان رسیده است.

موفقیت های ایران اسلامی در سایه نور ولایت است

حجت الاسلام متقی نیا با تاکید بر اینکه همه این موفقیت ها در سایه هدایت نور ولایت فقیه بوده است گفت: هنر اعجاز و حقانیت تیزبین ولی فقیه منجر به این پیروزی و موفقیت ها برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است.

وی با بیان اینکه امروز شاهدیم که به واسطه وجود ولایت فقیه ناامنی، نگرانی، ترس و وحشت در دل های دشمنان ایران اسلامی ایجاد شده است گفت: در این راستا ما باید قدر ولایت فقیه را بدانیم و شکر نعمت ولایت را به جا آوریم.

امام جمعه موقت خرم آباد در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه ولایتمداری با ولایت شعاری فرق می کند تصریح کرد: ولایتمداری با ولایت سرایی فرق می کند و اگر در عمل از ولایت تبعیت نشود ولایتمداری نبوده بلکه این امر نفاق است.

راه نجات حرکت در مسیر رهبری و ولایت است

حجت الاسلام متقی نیا در ادامه سخنان خود به بیانات مقام معظم رهبری خطاب به دستگاههای اجرایی و مسئولان کشوری اشاره کرد و گفت: ایشان می فرمایند مسئولان کشور باید جوانان را گرامی بدارند.

وی با بیان اینکه جوانان نیز در مقابل باید نسبت به تهذیب نفس خود اقدام کنند گفت: همچنین باید نسبت به معارف دینی و الهی توجه داشته و در این راه ثابت قدم باشند.

امام جمعه موقت خرم آباد با تاکید بر لزوم حضور جوانان در صحنه های علمی، معنوی، اجتماعی و … تصریح کرد: راه نجات حرکت در مسیر رهبری و ولایت است و مبنا، ملاک و خط قرمز ما هم خط ولایت خواهد بود.