زنجان – امام‌ جمعه قیدار گفت: رمز موفقیت‌ های سپاه در ۳۷ سال گذشته، درحرکت عاشورایی و اتصال سپاه به کربلا و عاشورا، بوده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام سید علی طالبی در خطبه‌های نماز جمعه شهر قیدار با اشاره به برگزاری دور دوم انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه خدابنده افزود: مردم به وظیفه خود در انتخابات به خوبی عمل کردند حالا نوبت مسئولان و تصمیم سازان و نمایندگان منتخب مردم است و باید قدرشناس این حضور و همت جانانه مردم باشند.

وی ادامه داد: نمایندگان مردم در «خانه ملت» با پایبندی به سوگندی که خواهند خورد مطالبات واقعی مردم عزیزمان ازجمله بیکاری، رکود، تورم و گرانی، ازدواج جوانان و به چرخش درآوردن تولید و اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی را پیگیری کنند.

هجمه گسترده استکبار و نظام سلطه علیه سپاه پاسداران

امام‌جمعه قیدار در ادامه با اشاره به‌روز سوم شعبان ولادت حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار گفت: رمز موفقیت‌های سپاه در ۳۷ سال گذشته، درحرکت عاشورایی و اتصال سپاه به کربلا و عاشورا، بوده است.

طالبی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها، استعمارگران اروپایی، شیوخ مرتجع، فاسد و وابسته در کشورهای عربی منطقه و جریان‌های ضدانقلابی وابسته، با صرف هزینه‌های میلیاردی و با بهره‌گیری از تمامی امکاناتشان از قبیل شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنتی، سعی بر تخریب و تضعیف چهره سپاه نزد مردم ایران دارند.

وی با اشاره به هجمه گسترده استکبار و نظام سلطه علیه سپاه پاسداران گفت: عامل اصلی ناکامی‌های دشمن در به شکست کشاندن و فروریختن جمهوری اسلامی ایران پاسداری خوب سپاه از انقلاب است. آنها نقش سپاه پاسداران را در حفظ و پیشبرد انقلاب، تبدیل ایران به یک قدرت برتر منطقه‌ای، شکل‌دهی به جبهه مقاومت و به شکست کشیدن سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه، نقش اصلی می‌دانند و به سپاه به‌عنوان رکن رکین در ساختار نظام اسلامی می‌نگرند.

طالبی افزود: سپاه رسالتش پاسداری از انقلاب به هر نحو ممکن است. سپاه پاسداران در تمامی حوزه‌ها و عرصه‌هایی که انقلاب اسلامی نیاز داشته بر اساس رسالتش ورود پیداکرده و در راستای حفظ انقلاب و پیشبرد آن نقش‌آفرینی کرده است.

وی با یادآوری بیانات حضرت امام خمینی (ره) در خصوص سپاه گفت: امام خمینی (ره) فرمودند «من از سپاه راضی هستم و به هیچ‌وجه نظرم از شما برنمی‌گردد. اگر سپاه نبود، کشور هم نبود. من سپاه پاسداران را بسیار عزیز و گرامی می‌دارم. چشم امید من به شماست. شما هیچ سابقه‌ای جز سابقه اسلامی ندارید».

سیج سازندگی تجربه‌ای مردم محور برای تحقق اقتصاد مقاومتی است

امام‌جمعه قیدار با اشاره به اینکه سپاه در سال‌های ۵۸ با توجه به نیاز انقلاب در خیابان‌های تهران با ضدانقلاب مقابله می‌کرد افزود: سپاه در مقطعی با ضدانقلاب و گروهک‌های تجزیه‌طلب در کردستان درگیر می‌شود و زمانی که کشور موردتهاجم قرار می‌گیرد، حماسه‌های بزرگ در دوران دفاع مقدس خلق می‌کند و اکنون در شرایط جنگ اقتصادی و جنگ نرم سپاه در عرصه اقتصادی و فرهنگی به کمک نهادها و سازمان‌ها و بخش‌های اقتصادی و فرهنگی کشور آمده تا با برداشتن گام‌های بزرگ، توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده و به رسالتش عمل کند.

حجت‌الاسلام طالبی به روند ورود سپاه پاسداران به عرصه فعالیت‌های سازندگی بر اساس نیاز انقلاب و کشور گفت: بسیج سازندگی تجربه‌ای مردم محور برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی در ادامه با اشاره به چهارم شعبان میلاد حضرت ابوالفضل (ع) و پنجم میلاد بابرکت امام سجاد (ع) گفت: اکثر تاریخ‌نگاران و سیره‌نویسان در رابطه با امام سجاد(ع) بیشتر بر ابعاد عرفانی و معنوی زندگی آن امام همام تأکید کردند و به سبک و سیره سیاسی امام سجاد (ع) کمتر پرداختند.

طالبی متذکر شد: گاهی عنوان می شود که امام سجاد(ع) به خاطر بیماری‌شان به‌دوراز مسائل سیاسی و اجتماعی عصر خود بوده‌اند و این برداشت نسبت به ساحت مقدس این امام شجاع و خستگی‌ناپذیر ظلم بزرگی است. قاطع‌ترین دلیل بر مبارزات سیاسی آن حضرت، خطبه‌های افشاگرانه امام سجاد (ع) در کوفه و شام و موضع سازش‌ناپذیر امام با ستمگران و برخورد ایشان با عالمان درباری است.

حضرت عباس، فداکاری بی‌مانند در تاریخ بشری

امام‌جمعه قیدار با تأکید بر اینکه حضرت عباس، فداکاری بی‌مانند در تاریخ بشری است تصریح کرد: حضرت ابوالفضل العباس (ع) بزرگ جانباز تاریخ انسانیت است که صحنه کربلا را تجلیگاه ایثار و جانبازی کرد. ایثار و فداکاری آن حضرت در تاریخ بشر مانندی ندارد. آن حضرت شعر زیبای عشق و ایثار در راه ولایت را معنا کرد و راه و رسم عاشقی و شیوه جانبازی را به جهانیان آموخت.

طالبی افزود: زبان و قلم از ترسیم مقام بلندمرتبه جانبازان قاصر و عاجز است جانبازان با تقدیر خدا و مشیّت الهی از وادی شهادت بازگشته‌اند، تا به ما درراه ماندگان، راه رستگاری بیاموزند. جانبازان عمارهای انقلاب هستند و مانده‌اند تا پرچم امام را برافراشته نگاه‌دارند. آنان مانده‌اند تا بگویند کدام راه، راه اصیل انقلاب است. همچنان درصحنه باقی‌مانده‌اند تا ولایت تنها نماند و علی زمان مظلوم واقع نشود و مصیبت‌های صدر اسلام تکرار نشود.

وی بابیان اینکه جانبازان و خانواده‌های آنها، حق بزرگی بر گردن جامعه ما دارند، افزود: جانبازان از مال و جان خویش گذشتند و تمام هستی خویش را در طبق اخلاص نهادند. حال مهم‌ترین وظیفه جامعه در قبال جانبازان، احترام و گرامی داشتن دستاوردهای ایثار ایشان است.

طالبی ادامه داد: جمهوری اسلامی، نظام ولایت‌فقیه، استقلال، آزادی و حاکمیت دین، دستاوردهای ایثار آنان است برای یک جانباز دست نداشتن یا چشم نداشتن و پا نداشتن آزاردهنده نیست آنچه یک جانباز با بیش همه آزار می‌دهد این است که ببیند دستاوردهای ایثارش، ارزش‌ها و حجاب و عفاف و … لگدمال می‌شود و از بین می‌رود.