اردبیل – خطیب جمعه اردبیل با اشاره به ورود نیروهای آمریکایی به سوریه و یمن گفت: این نشان از استیصال عربستان با وجود صرف میلیاردها دلار و بکارگیری سلاح‌ های پیشرفته و خطرناک‌ترین تروریست‌ هاست.

به گزارش پرس شیعه؛آیت‌ الله سید حسن عاملی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه اردبیل افزود: از استیصال عربستان و امداد از آمریکا معلوم می شود که حرف نهایی در منطقه با پول و اسلحه زده نمی شود و اذناب آمریکا در تأمین اهداف استکبار جهانی در برابر ملت ها عاجزند و این ذلت بزرگی در وهله اول برای خود آمریکاست.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه این شکست‌ها نشان می دهد که آمریکا دیگر در جایگاه رهبری جهانی نیست که هرچه اراده بکند محقق شود، تاکید کرد: مسئولان ما باید با توجه به این استیصال آمریکا دیپلماسی خود را تنظیم کنند و از موضع قدرت و عزت با آمریکایی ها تعامل نمایند و از تکرار عباراتی مثل انتظار می رود اجتناب کنند.

وی ادامه داد: در عرصه سیاست استفاده از ادبیاتی مثل «از آمریکا انتظار می رود» جواب نمی دهد. آنها دنبال منافع نامشروع خود هستند و به خاطر آن تیشه به ریشه ملت ها می زنند.

عاملی همچنین بر لزوم توجه به فضیلت ماه شعبان تاکید کرد و بیان داشت: رجب و شعبان مقدمه رمضان المبارک و در حکم قرنطینه و سم‌زدایی برای پیدا کردن قابلیت تمام جهت استفاده از عنایات بزرگ الهی در ماه مبارک رمضان است.

وی متذکر شد: صدقه و استغفار و روزه طبق روایات دارای اقتضاء بزرگ در ماه شعبان است و در تحصیل آمادگی جهت ورود به ماه رمضان تأثیری تمام دارد و ماه شعبان تنها ماهی است که صدقه در آن تا روز قیامت پرورش داده می شود.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری به مناسبت سوم شعبان، روز پاسدار، نقش سپاه را در امنیت و در جایگاه بسیار ویژه منطقه ای ایران نقشی استثنایی دانست و یادآور شد: ملت در تمام شئون خود مرهون ایثارگری ها و فداکاری های سپاه است.

وی با تاکید بر اینکه مسئولیت سپاه طبق بیان قانون اساسی پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی و اصل و کیان نظام جمهوری اسلامی است، عنوان کرد: این سخن با اقتضاء حقوقی خود تکالیف وسیعی را فراتر از فعالیت‌های نظامی برعهده سپاه معظم گذاشته است.

عاملی با اشاره به دلایل اعلام روز سوم شعبان روز ولادت حضرت اباعبدالله الحسین به عنوان روز پاسدار از سوی امام راحل افزود: این انتخاب نشان داد که مسئولیت سپاه متأثر از ارزش‌های برگرفته از فرهنگ عاشورا و فرهنگ حسینی ما است و الگوگیری پاسداران از امام حسین (ع) است که با آزادگی و شجاعت، الگویی ماندگار از مقاومت در دفاع از دین جد خود بر جای گذاشت.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان همچنین به مناسبت چهارم شعبان روز جانبازان اضافه کرد: به تعبیر حضرت امام، جانباز همان شهیدی است که بقایای پیکرش در عالم خاک جا مانده است.

وی تصریح کرد: جانبازان ما شهدای زنده ما هستند و عزت و اعتلاء انقلاب اسلامی مدیون ایثار آنها است.