شاهرود – امام جمعه موقت شاهرود و نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: برنامه های هسته ای کشور را باید با منویات و شرایطی که امام خامنه ای رهبر انقلاب تعیین کرده اند، پیگیری شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علی سعیدی در خطبه های نماز جمعه شاهرود به میزبانی حسینیه اعظم مدرسه قلعه این شهرستان، ضمن اشاره به نقشه های شوم دشمنان برای انقلاب اسلامی، ابراز داشت: آمریکا راه های فراوانی را برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آزمایش کرده و به یاری خداوند متعال هیچگاه نیز موفق نبوده است که نمونه آن را می توان در قائله پنجم اردیبهشت ماه و حادثه صحرای طبس مشاهده کرد لذا این کشور و متحدانش اکنون با استفاده از راهبرد تعامل و مذاکره در تحقق هدف اصلی اش می کوشد.

وی افزود: باید در برابر تهدیدات دشمنان احتیاط کرد چرا که این نااهلان، می خواهند ایران را به آرامی در مسیر سازش پیش ببرند، در این مسیر هر اشتباهی که روی بدهد، جبران ناپذیر خواهد بود.

پشتیبانی ولایت وظیفه آحاد مردم

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه پشتیبانی از ولایت فقیه وظیفه همگانی مردم است، گفت: مقام معظم رهبری محور نظام اسلامی هستند و از سوی آزادگان مختلف در کشورهای اسلامی به عنوان رهبر پذیرفته شده اند چرا که امروز بسیاری از مسلمانان جهان حاضر به جانفشانی در راه اسلام و منویات معظم له هستند و این مقوله قطعا مورد توجه دشمنان اسلام است.

سعیدی با بیان اینکه باید مساله هسته ای را از سایر امور موجود در کشور جدا کرد، ابراز داشت: موضوع هسته ای از اهمیت خاصی برخوردار است و ما خطاب به دولتیان می گوئیم که نباید در مقابل زیاده خواهی آمریکا از خواسته های ملت کوتاه آمد.

وی با بیان اینکه با گذشت ۳۶ سال از انقلاب اسلامی، برخی فریب خورده دنبال توسعه تعامل گرا هستند، ادامه داد: امروز کشور نیازمند تقویت قدرت است چرا که آمریکا مطابق با نقشه ای که در سال ۱۹۹۱درباره شوروی پیاده کرد، می تواند هر لحظه درباره هر کشوری آن را اجرا کند.

شعبان از عظمت بالایی برخودار است

امام جمعه دامغان نیز در آئین سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته، ضمن بیان اینکه سپاه پاسدران انقلاب اسلامی به خوبی از نظام و ولی فقیه پاسداری کرده است، گفت: سپاه پاسداران و پاسدران رشید و جان برکف ما با تاسی از امام حسین(ع) دین خود را به نظام و ولایت به خوبی ادا کردند.

حجت الاسلام سید محمد حسینیان با بیان اینکه ماه شعبان از عظمت و برکات فراوان برخوردار است و باید همانند ماه مبارک رجب از این ماه با فضیلت استفاده و بهره برداری کنیم، ابراز داشت: یکی از فضیلت ها و ثواب باارزش در ماه شعبان این است تا جایی که می توانیم ذکر صلوات برمحمد و آل محمد(ص) فراموش نکنیم چون از اجر و پاداش فراوانی این عمل در نزد خداوند برخوردار می شود.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۳۰۰هزار شهید جمهوری اسلامی ایران در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس افزود: شهدای ما زنده هستند و ما وظیفه داریم راه و روش شهدا را ادامه دهیم و پاسدار خوبی برای خون پاک شهدا باشیم از سوی دیگر معرفت و آگاهی به انقلاب اسلامی، آرمان هاو بستر های زیر ساخت تاریخ انقلاب از مهمترین موضوعاتی بوده که باید در خودمان افزایش دهیم و آن را بیش از گذشته تقویت کنیم.

برای مقابله با دشمن باید بصیرت داشت

امام جمعه دامغان با اشاره به لزوم بصیرت افزایی در جامعه، گفت: برای مقابله با دشمنان ابتدا باید تهدیدات دشمنان را شناخت و سپس برای مقابله با آن برنامه ریزی کرد، خوشبختانه امروز جمهوری اسلامی ایران در یک شرایط خوبی قرار دارد و از یک توان و قدرت خوبی در سایه ولایت فقیه برخوردار هستیم و باید قدر انقلاب را بدانیم و در حفظ و حراست و پاسداری از انقلاب و ارزشهای دینی و اسلامی گام برداریم.

حسینیان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اینکه باید فرهنگ ملی و دینی را حفظ کنیم، ابراز داشت: ما فرهنگی اصیل و عمیق داریم و دشمن در صدد است بندهای فرهنگی ما را باز کند لیکن باید با توطئه های دشمنان در این راستا مقابله و مبارزه کنیم پس باید دانست که گسترش طرح ها و برنامه های فرهنگی منجر به تقویت جامعه می شود.

وی با بیان اینکه طرح امنیت اجتماعی باید به خوبی در سطح جامعه ما گسترش پیدا کند، ادامه داد: همه ما باید از اجرای این طرح در سطح جامعه استقبال کنیم و نگذاریم که دشمنان دین و مقدسات و جوانان ما را مورد هدف خودشان قرار دادند مقدسات دینی و فرهنگی جامعه ما آسیب ببیند و شکسته شود.