همدان – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه مسلمانان در شناخت پیامبر اسلام (ص) کوتاهی کرده اند، گفت: پیامبر (ص) یک تنه در برابر تمام جهالت و بدبختی‌های جامعه ایستاد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌ محمدی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه همدان با تبریک عید مبعث گفت: بعثت پیامبر اسلام(ص) برای مقابله با جهل و نادانی بود.

وی با بیان اینکه در شناخت پیامبر اسلام کوتاهی کرده‌ایم و تا زمانی که معرفت و پیامبرشناسی در حد اعلی نباشد اطاعت کم می‌شود و هر قدر معرفت بیشتر باشد اطاعت نیز بیشتر می‌شود، گفت: در مقام معرفت پیامبرشناسی کم شنیده و کم مطالعه کرده‌ایم در حالی که پیامبر اسلام یک تنه در برابر تمام جهالت و بدبختی‌های جامعه ایستاد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان زنده به گور کردن دختران، گستردگی جهل و نادانی و جنگ و خونریزی را از مشکلات دوران جاهلیت زمان پیامبر(ص) عنوان کرد و گفت: در ایران نیز دوران جاهلیت وجود داشته به طوری که زمانی درس خواندن انحصاری بود امابه برکت انقلاب مردم تحصیلکرده هستند.

محمدی با اشاره به اینکه جهالت در دیگر کشورها نیز وجود داشت، گفت: برای مثال در چین هر بچه‌ای که می‌مرد مادر بزرگ آن را نیز زنده زنده دفن می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه پیامبر اسلام با بعثت خود بر زخم‌های بشریت مرحم نهاد افزود: هیچ پیامبری به اندازه پیامبر اسلام(ص) مورد اذیت قرار نگرفته است.

آیت الله محمدی با بیان اینکه جهالت اکنون جهالت مردم است چراکه آن زمان با شمشیر می جنگیدند ولی اکنون با بمب اتم می‌جنگند، ادامه داد: شاید بشر امروز از نظر سواد بالا باشد اما هنوز جاهل است چراکه علم و عقل در کنار هم قرار ندارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از جهالت‌های امروز تمایل نداشتن به بچه‌داری است به طوری که اکنون ۳۵ درصد خانواده‌های ایرانی یا فرزند ندارند یا دارای یک فرزند هستند، افزود: بعثت رسول خدا با جهالت بشر مبارزه کرد و امروز باید با جهالت مدرن دنیا بجنگیم.

وی با بیان اینکه امروز هزاران کودک‌کشی در دنیا انجام می‌شود، ادامه داد: امروز در عراق، سوریه، یمن کودک‌کشی می‌شود که باید با این جهالت مبارزه کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان همچنین با بیان اینکه همدان تاکنون هفت شهید تفحص تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، اظهار کرد: شهید شمسی‌پور به عنوان یکی از این شهدا، انسانی کامل بود