نتیجه شمارش ۹۰ درصد از آراء مأخوذه، پیروزی نیکلاس مادورو را در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا، تضمین کرد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از بی بی سی، نیکلاس مادورو برای بار دوم موفق به پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری ونزوئلا شد تا برای یک دوره ۶ ساله دیگر بر این کشور نفت‌خیز اما بحران‌زده فرمانروایی کند.

گفتنی است درحالی که انتخابات از سوی احزاب اصلی اپوزیسیون تحریم شده بود، تنها ۴۶ درصد از افراد واجد شرایط حاضر به مشارکت در رای‌گیری شدند.

اما، با توجه به شمارش ۹۰ درصد از آراء مأخوذه، مادورو ۵۵ ساله، با کسب ۶۷.۷ درصد از آراء (۵.۸ میلیون رای) پیروزی خود را اثبات کرده است.

وی لحظاتی بعد از اعلام نتیجه، در جمع هواداران خود، گفت: مخالفین مرا دست‌کم می‌گیرند.

این درحالی است که در آستانه برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری ونزوئلا، دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، از عدم به رسمیت‌شناختن نتیجه آن خبر داد و مدعی شد: این انتخابات توهینی به دموکراسی است.

گفتنی است مادورو علیرغم اثبات پیروزی خود، میراث‌دار مشکلات بی شمار ونزوئلا از جمله بحران اقتصادی، تورم بالا و کمبود مواد اولیه معیشت مردم است.

ونزوئلا هم اکنون با یکی از جدی ترین بحران های اقتصادی و اجتماعی تاریخ خود روبرو است. میلیون ها نفر در این کشور به مواد غذایی و دارو دسترسی ندارند. نرخ تورم در این کشور بسیار بالا است و ناامنی هم از مشکلات جدی کشور محسوب می شود.

بنا به تخمین ها ۳ میلیون ونزوئلایی طی سالهای اخیر به دلیل بحران اقتصادی کشورشان را ترک کرده اند.

ونزوئلا دارای یکی از بزرگترین ذخایر نفتی جهان است. با این حال این کشور اکنون به دلیل مشکلات اقتصادی کمتر از ۴۰ درصد از ظرفیت بالقوه خود نفت استخراج می کند.

بیشتر بخوانید.....
قطار حامل نمایندگان جمهوریخواه کنگره آمریکا با کامیون برخورد کرد