محلات – امام جمعه محلات گفت: اردو های جهادی یک تجربه مردم محور است که می تواند الگویی برای تحقق اقتصاد مقاومتی باشد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام مهدی ربانی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه محلات با اشاره به سالروز تشکیل بسیج سازندگی اظهار داشت: اردوهای جهادی یک حرکت با ارزش است که طی آن جوانان متعهد، متخصص و دانشگاهی در روستاها و مناطق محروم به فعالیت های عمرانی و فرهنگی می پردازند.

وی افزود: این اردوها مقدس هستند و نشان دهنده انگیزه های الهی جوانان انقلابی در جهت خدمت به مردم است تا با آشنایی بیشتر با محرومیت های کشور، خود را برای خدمت رسانی در آینده آماده کنند.

ربانی ادامه داد: این کار، یک حرکت مردم محور است که می تواند مظهر اقتصاد مقاومتی در کشور باشد و به عنوان یک اسوه و الگو برای تحقق شعار مورد نظر مقام معظم رهبری مطرح شود.

امام جمعه محلات با اشاره به اعیاد شعبانیه و میلاد امام حسین(ع) خاطرنشان کرد: در آستانه میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار قرار گرفته ایم و این روز را به حق روز پاسدار نامیده اند.

ربانی افزود: پاسداران با تاسی از امام حسین(ع) در سال های پس از انقلاب اسلامی تاکنون حماسه های بسیاری آفریده اند و در جنگ هشت ساله تحمیلی، شهدای بسیاری تقدیم انقلاب کرده اند.

وی ادامه داد: نقش سپاه پاسداران در خنثی سازی توطئه های فراوان دشمنان برعلیه نظام اسلامی بسیار قابل توجه است و بسیاری از فعالیت های منافقین را بی اثر کرده اند.

امام جمعه محلات با اشاره به مشارکت و اجرای بسیاری از طرح های بزرگ اقتصادی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: طرح های بزرگی توسط این نهاد انقلابی در مسیر سازندگی کشور انجام شده است.

ربانی تصریح کرد: نقش سپاه در جنگ نرم بسیار مهم است و تبدیل پایگاه های بسیج به پایگاه های فرهنگی و تشکیل حلقه های صالحین در راستای مقابله با جنگ نرم دشمن انجام شده است.

وی پاسداری از مرزهای جغرافیایی کشور را در کنار پاسداری از مرزهای عقیدتی و انقلابی نظام اسلامی از جمله ماموریت های ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برشمرد.

ربانی در بخش دیگر سخنان خود ماه شعبان را ماه پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) خواند و افزود: ماه شعبان دروازه ورود به ماه رمضان است که باید به معانی بلند مناجات شعبانیه در کنار صلوات شعبانیه توجه شود و به شخصیت و فضایل امام حسین(ع)، امام سجاد(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) پرداخته شود.

امام جمعه محلات با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه عمومی است و به یک نهاد خاص تعلق ندارد، افزود: بی حجابی و بی بند و باری امنیت اجتماعی و اخلاقی جامعه را از بین می برد و به اخلاق جامعه آسیب می رساند.

ربانی خاطر نشان کرد: برخی افراد با نیت سیاسی بازی و به نام آزادی، ضمن مخالفت با طرح امنیت اخلاقی قصد دارند نظر برخی افرادی که به این مسایل کم توجه هستند را به سمت خود جلب کنند.

امام جمعه محلات از مسئولین این شهرستان خواست به مسایل اخلاقی جامعه توجه جدی داشته و امنیت اخلاقی را بیش از پیش برقرار کنند.