ارومیه – نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت:نظام سلطه و دولت آمریکا در تلاش است که با نفوذ خود، فرهنگ غربی را وارد ساختار فرهنگ ایرانی کند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید مهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه ای با بیان اینکه دشمنان به دنبال جذب و پرورش نخبگان کشورها هستند، تا به این ترتیب ملت‌ها را به سمت استحاله فرهنگی بکشانند افزود: نظام سلطه هم‌اینک با جنگ و خونریزی به پیش نمی‌رود و متاسفانه مسئله نفوذ را در پیش گرفته که با این حرکت، در افکار مردمی نفوذ یافته و خواسته‌های خود را بر آنان اعمال می کند.

وی ادامه داد: در برابر تربیت و نظام دینی نظام سلطه قرار داشته و ملت ایران نیز خواستار فرزندانی تربیت یافته با افکار دینی است، در مقابل آن، نظام سلطه و دولت آمریکا قرار دارد که در تلاش است با نفوذ، فرهنگ غربی را وارد ساختار فرهنگ ایرانی کند.

حجت الاسلام قریشی با اشاره به اینکه دو رویکرد در مقابل هم ایستاده‌‌اند، ادامه داد: یک عده‌ درصدد تربیت دینی و قرآنی فرزندان خود هستند ولی طرف مقابل از نظام سلطه برای پرورش نسل جدید الهام می‌گیرند که در این صورت استحاله فرهنگی اتفاق می‌افتد.

وی گفت: متاسفانه عده‌ای به جای توجه به آیات و روایات الهی، شیطان را دوست و معیار خود قرار داده‌ و هم اینک می‌توان از آمریکا به عنوان شیطان نام برد که با نفوذ در افکار و دل‌های مردم انگیزه تغییر فرهنگ در مردم را دارد چون در این صورت است که می‌توانند امورات خود را پیاده‌سازی کنند.

امام جمعه ارومیه افزود: از ترویج فرهنگ غربی و غرب‌زدگی باید پرهیز کرد همانگونه که در کشورهای غربی از ترویج فرهنگ فارسی و زبان فارسی جلوگیری می‌کنند حال آن که در کشور ایران زبان انگلیسی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و متاسفانه این انگیزه بیش از حد به زبان و فرهنگ خارجی صدمات بزرگی را در پی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی تاکید کرد: استقلال از هر جهت یک نعمت بزرگ الهی به‌شمار می‌رود و ملت ایران نیز به گونه‌ای تربیت شده‌اند که در برابر ظلم سرخم نکرده و با قدرت و همدلی در برابر ستم، قد علم می‌کنند تا وحدت و اقتدار خود را به جهانیان نشان دهند.

امام جمعه ارومیه اظهار داشت: باید رفتار، کردار و گفتار ما مودبانه باشد و زندگی انبیاء را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم و علاوه بر آن مسائلی که پس از انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی پیش آمد جلوگیری کرده و اجازه ندهیم که این آداب در فرهنگ ما رسوخ کند.

وی خاطرنشان کرد: در دین اسلام به مسئله جاهلیت و عقلانیت اشاره شده که پیروز نهایی اسلام و عقلانیت است و از سوی دیگر پیروی از عقلانیت و عقل، رضایت الهی و در نهایت پاداش اخروی را در پی دارد.

حجت‌الاسلام قریشی با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی، دوری از محرمات و اطاعت از دستورات خداوند متعال اظهار داشت: باید سخنان اخیر مقام معظم رهبری در مورد دبیران و اساتید را مورد تامل قرار داد و مسئولان به سخنان ایشان عمل کنند و علاوه بر آن مشکلات اساتید و دبیران را رفع کنند که این امر رضایت الهی را در پی دارد.

امام جمعه ارومیه با اشاره به برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان غربی همگام با برخی از مناطق کشورمان حضور حداکثری مردم را قابل تقدیر و ارزشمند دانست.