سمنان – امام جمعه سمنان گفت: آمریکا در ادعای تازه خود حق برگزاری رزمایش در خلیج فارس را برای کشورمان زیر سوال برده است و ما باید بگوئیم که این کشور امروز زیاده خواهی می‌کند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید محمد شاهچراغی در خطبه های نماز جمعه این هفته سمنان به میزبانی میعادگاه مصلای نمازجمعه این شهرستان، با طرح این سوال که آیا آمریکا حق دارد به خود اجازه دهد که درباره برگزار کردن رزمایش توسط ایران اظهار نظر کند، اظهار داشت: آمریکا از زیاده خواهی خود کوتاه نمی آید و این ملت بزرگوار ایران اسلامی هستند که در برابر این زیاده خواهی تا آخرین نفس ایستاده است.

وی افزود: آمریکا با وقاحت تمام از پایمال کردن حقی سخن می گوید که بسیار بدیهی است چرا که خلیج فارس خانه ایرانیان است و دشمنان حق ندارند در مسائل داخلی خانه مان نظر بدهند.

سپاه پاسداران خواب را از چشم دشمن ربوده است

امام جمعه سمنان با بیان اینکه ملت ایران اجازه اظهار نظر درباره مسائل داخلی را به دشمنان نمی دهند، گفت: باید به آمریکا گفت مگر شما کدخدای ما هستید که حق مداخله در امور کشورمان را به خود می دهید؟ لذا ملت ایران بدانند که این گونه دخالت های بیگانگان تنها ناشی از توهم خود بزرگ بینی مفرط است.

شاهچراغی با اشاره به قدرت و اقتدار ایران و همچنین فرارسیدن روز پاسدار، اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در کنار سایر نیروهای مسلح نهادی مقدس است که به فرمان امام خمینی(ره) تاسیس شد و امروز به بزرگترین ترس و دغدغه بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بدل شده است.

وی افزود: جایگاه سپاه پاسداران در حفظ عظمت و کرامت ایران اسلامی است و به همین دلیل امام خمینی(ره) فرمودند،«اگر سپاه نبود، انقلاب نیز نبود» لذا باید قدردان این دلاورمردان عرصه جهاد و ایثار باشیم چرا که سپاه امروز، خواب را از چشم دشمنان ربوده و در پشتیبانی از نظام ولایت فقیه همواره استوار ایستاده است.