بوشهر- امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به جایگاه مهم سپاه پاسداران در حفات و حراست از نظام و انقلاب اسلامی، گفت: سپاه پاسداران برای رفع تهدیدهای انقلاب اسلامی باید محفوظ بماند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌ های امروز نماز جمعه بوشهر ضمن تبریک به مناسبتروز پاسدار و تبریک ولادت امام حسین(ع) اظهار داشت: سپاه تلاش بسیاری زیادی را برای ایجاد امنیت و آرامش در کشور داشته است و خدمات بسیار خوبی از سوی سپاه ارائه شده است.

وی از رفع تهدیدهای نظام و انقلاب به عنوان یکی از مهمترین دستاوردهای سپاه نام برد و اضافه کرد: نیروهای سپاه پاسداران و بسیج مستضعفان در برابر تهدیدات دشمنان ایستاده‌اند.

امام جمعه موقت بوشهر به ارزش و جایگاه ویژه سپاه پاسداران و جانفشانی‌های پاسداران اشاره کرد و ادامه داد: دشمنان داخلی و خارجی انقلاب و نظام اسلامی ایران سپاه و بسیج را سدی محکم در برابر خود می‌بینند و از آن هراس داشته و در پی تخریب آن هستند.

حجت‌الاسلام دشتی در ادامه با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر لزوم انقلابی بودن و انقلابی‌ماندن، تصریح کرد: سپاه قداست و محبوبیت بالایی دارد و هر چه تبلیغ منفی علیه این مجموعه باشد، بر محبوبیت آن می‌افزاید.

وی به هفته هلال احمر اشاره کرد و با تقدیر از تلاش ها و زحمات فعالان جمعیت هلال احمر در نقاط مختلف کشور، اضافه کرد: خود گذشتگی و رسیدگی به بحران‌زدگان از سوی امدادگران هلال احمر در بحران‌های سیل، زلزله و دیگر وقایع ستودنی است.

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به اینکه ریشه خدمت‌گذاری جمعیت هلال احمر بر مبنای دینی است، خاطرنشان کرد: خدمات این ایثارگران که مرز هم نمی‌شناسد نشان از وقف کرده خود در رسیدگی به انسان‌های آسیب دیده و مظلوم است.

وی با اشاره به فضیلت‌های ماه شعبان گفت:‌ روزه گرفتن در ماه شعبان علاوه بر ثوابی که دارد موجب تزکیه درون انسان هم می‌شود و باید در این ایام بیشتر به ذکر و ثنای امام حسین (ع) مشغول باشیم.

حجت‌الاسلام دشتی با اشاره به اینکه ماه شعبان ماه دعا، مناجات و نیایش بندگان و ماه ورود به مهمانی خدا است، بیان کرد: از جمله اعمال مهم ماه رجب و شعبان و رمضان می‌توانیم به قرائت دعا و مناجات، دادن صدقه، ذکر، صلوات و روزه گرفتن اشاره کنیم.