اراک – نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: اگر به دنبال دستیابی به اقتصاد مقاومتی هستیم باید اشتغال، تولید و صادرات را در کشور شکوفا کنیم و به یک اقتصاد خودکفا و غیروابسته دست یابیم.

به گزارش پرس شیعه؛آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه اراک اظهار داشت: ما باید به اقتصاد خودکفا و غیروابسته دست پیدا کرده و کار و اشتغال و صادرات را شکوفا کنیم تا بتوانیم به رشد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به سالروز بسیج سازندگی افزود: این نهاد کارنامه درخشانی دارد و در زمینه بسیج اقتصادی و اقتصاد مقاومتی کمک شایان می تواند انجام دهد و با راه اندازی کارگاه های کوچک و مشاغل خرد می تواند در ارتقای اقتصاد کشور و تامین نیازهای مردم و خودکفایی آنها به ویژه روستاییان نقش به سزایی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به فرارسیدن اعیاد شعبانیه و میلاد امام حسین(ع) خاطرنشان کرد: در آستانه میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار قرار گرفته ایم و این روز را به حق روز پاسدار نامیده اند.

دری نجف آبادی افزود: پاسداران با تاسی از امام حسین(ع) در سال های پس از انقلاب اسلامی تاکنون حماسه های بسیاری آفریده اند و در جنگ هشت ساله تحمیلی، شهدای بسیاری تقدیم انقلاب کرده اند.

وی ادامه داد: نقش سپاه پاسداران در خنثی سازی توطئه های فراوان دشمنان علیه نظام اسلامی بسیار قابل توجه است و تاکنون بسیاری از فعالیت های منافقان را بی اثر کرده اند.

امام جمعه اراک با بیان اینکه باید سیره زندگی پیامبر اکرم(ص) الگوگیری کرده و آن را در زندگی خود پیاده کنیم، بیان داشت: دشمنان هر روز دندان تیز می کنند و سلاح های جدید برای مقابله با اسلام و انقلاب اسلامی به کار می گیرند و هر روز مسلمانان را در جای جای جهان به خاک و خون می کشند و انتظار دارند که ما با آنها همراه شویم، اما قانون ما این است که در راه صیانت از دین اسلام جان فدا کنیم و تا آخرین نفس در برابر ظالم بایستیم.

دری نجف آبادی با اشاره به هفته هلال احمر گفت: هلال احمر نهاد مهمی است و این نهاد کار بسیار سختی برای امدادرسانی در مواجهه با حوادث غیرمترقبه و سایر حوادث دارد که ارزش والای خدمات این نهاد را مشخص می کند و فعالان غیرتمند هلال احمر علاوه بر داخل کشور، در کشورهای دیگر از جمله یمن، سوریه، لبنان، افغانستان، غزه و… کمک می دهند که این خدمات گستره قابل تقدیر است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به هزینه های بالای درمان بیماران خاص عنوان کرد: درمان بیماری های خاص هزینه های زیادی دارد که تامین هزینه های آن برای بسیاری از خانواده ها کمرشکن است که باید حتی الامکان مورد مساعدت قرار گیرند و باید مسئولیت مضاعف در جامعه نسبت به بیماران خاص احساس شود و این همدلی از ضرورت های اجتماعی جامعه اسلامی است.

دری نجف آبادی روز بزرگداشت مرحوم شیخ کلینی را نیز گرامی داشت و گفت: مرحوم کلینی بر گردن همه ما حق دارد و با اینکه این شیخ معظم بیش از هزار سال قبل از دنیا رفته ولی کتاب ها و گنجینه هایی از جمله اصول کافی دارد که بسیار ارزشمند است و امروز نیز افتخار ما است.

امام جمعه اراک در پایان خاطرنشان کرد: با همت مردم و در سایه فرمانده معظم کل قوا و عزم نیروهای مسلح همواره از امت اسلامی دفاع می کنیم و همواره در برابر توطئه های دشمن با استقامت تمام خواهیم ایستاد.