یاسوج – امام جمعه موقت یاسوج گفت: شهید مطهری خدمات بی بدیل و ارزنده ای را به حوزه مذهب و فرهنگ کشور اسلامی ایران ارائه کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید امان الله حسینی صدر در خطبه های این هفته نماز یاسوج افزود: شهد مطهری الگوی تمام نمای معلمی امروز است که باید سرمشق همه معلمان قرار گیرد.

وی اخلاص در عمل را از ویژگی‌های بارز استاد مطهری در حرفه معلمی دانست و بیان کرد: هنگامی که در هر کاری اخلاص وجود داشته باشد موفقیت حاصل می‌شود.

حسینی صدر اظهار کرد: خواندن کتاب‌های آن معلم بزرگ نقش مهمی در موفقیت همه اقشار به خصوص معلمان خواهد داشت.

وی مسئله تقویت هویت ملی ودینی دانش آموزان را یکی دیگر از دغدغه های مقام معظم رهبری دانست و افزود: معلمان در این زمینه رسالت سنگینی بر عهده دارند که باید در راستای آن گام های محکمی بردارند.

حسینی صدر تصریح کرد: علم و دانش مهمترین عنصر قدرت ساز برای هر کشور به شمار می رود و باید در این راستا با مدیریت صحیح از هلم برخی از موارد با بهینه سازی صحیح به جوانان آموخته شود.

امام جمعه موقت یاسوج در ادامه با اشاره به میلاد امام حسین(ع) و نامگذاری این روز به نام روز پاسدار گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقش مهمی در حفاظت از دستاوردهای جمهوری اسلامی دارد.

وی افزود: سپاه پاسداران این نهاد انقلابی و ولایی تاکنون کودتاهایی زیادی را خنثی کرده و توانسته از مرزهای کشور در برابر دشمنان دفاع کرده آنها را حفظ کند.

حسینی صدر برقراری امنیت بویژه در استانهای مرزی ،شناسایی و خنثی کردن توطئه گروهکهای وابسته به خارج و استعمار، تربیت نیروهای بسیجی برای سازندگی و دفاع از کشور، حفاظت از شخصیت های کشوری، تأمین امنیت پروازها، بازسازی و آبادانی کشور با اجرای پروژه های مهم عمرانی و… را از مهمترین دست اوردهای سپاه عنوان کرد.