ارتش سوریه اعلام کرد که با تسلط ارتش سوریه بر منطقه الحجر الاسود؛ غوطه شرقی و غربی دمشق به طور کامل به کنترل دولت سوریه درآمد و از لوث تروریستها پاکسازی شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سانا، ارتش سوریه و متحدانش موفق به پاکسازی منطقه الحجر الاسود و حومه آن به طور کامل پس از سلسله عملیات نظامی متوالی از لوث داعش شدند.

فرماندهی کل ارتش سوریه با صدور بیانیه ای ضمن اعلام این خبر اعلام کرد: در جریان عملیات ضد داعش شمار زیادی از داعشی ها به هلاکت رسیدند و منطقه الحجر الاسود و اردوگاه الیرموک به تسلط کامل ارتش سوریه درآمد. قبل از آن یلدا، ببیلا و بیت سحم به کنترل ارتش سوریه درآمده بود.

در این بیانیه آمده است: عملیات ارتش سوریه به پاکسازی غوطه غربی و شرقی به طور کامل از لوث تروریستها تکفیری منجر شد. تسلط بر الحجر الاسود و اردوگاه الیرموک از اهمیت به سزایی برخوردار است زیرا ارتش سوریه بر سرسخت گروههای تروریستی فانق آمد و توان ارتش برای رقم زدن رویارویی با تروریسم مورد حمایت قدرتهای منطقه ای و بین المللی اثبات شد و امنیت دمشق و حومه آن به طور کامل برقرار شد. ارتش ما امروز قوی تر از قبل به تعقیب تروریستهای بازمانده و نابودی آنها در سراسر سوریه ادامه می دهد و عملیات تا پاکسازی همه سوریه از لوث تروریستها صرف نظر از تلاش های مایوسانه حامیان برای طولانی کردن زمان عملیات غلبه بر تروریسم ادامه خواهد داشت.