ارتش سوریه اعلام کرد که با تسلط ارتش سوریه بر منطقه الحجر الاسود؛ غوطه شرقی و غربی دمشق به طور کامل به کنترل دولت سوریه درآمد و از لوث تروریستها پاکسازی شد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از سانا، ارتش سوریه و متحدانش موفق به پاکسازی منطقه الحجر الاسود و حومه آن به طور کامل پس از سلسله عملیات نظامی متوالی از لوث داعش شدند.

فرماندهی کل ارتش سوریه با صدور بیانیه ای ضمن اعلام این خبر اعلام کرد: در جریان عملیات ضد داعش شمار زیادی از داعشی ها به هلاکت رسیدند و منطقه الحجر الاسود و اردوگاه الیرموک به تسلط کامل ارتش سوریه درآمد. قبل از آن یلدا، ببیلا و بیت سحم به کنترل ارتش سوریه درآمده بود.

در این بیانیه آمده است: عملیات ارتش سوریه به پاکسازی غوطه غربی و شرقی به طور کامل از لوث تروریستها تکفیری منجر شد. تسلط بر الحجر الاسود و اردوگاه الیرموک از اهمیت به سزایی برخوردار است زیرا ارتش سوریه بر سرسخت گروههای تروریستی فانق آمد و توان ارتش برای رقم زدن رویارویی با تروریسم مورد حمایت قدرتهای منطقه ای و بین المللی اثبات شد و امنیت دمشق و حومه آن به طور کامل برقرار شد. ارتش ما امروز قوی تر از قبل به تعقیب تروریستهای بازمانده و نابودی آنها در سراسر سوریه ادامه می دهد و عملیات تا پاکسازی همه سوریه از لوث تروریستها صرف نظر از تلاش های مایوسانه حامیان برای طولانی کردن زمان عملیات غلبه بر تروریسم ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید.....
ارتش سوریه بخش های دیگری از حومه حماه را آزاد کرد