کرمان – امام جمعه موقت کرمان با اشاره به اینکه خروجی آموزش و پرورش باید افراد مستقل همراه با عزت ملی و دینی باشد، گفت: علم و فرهنگ باید متناسب با اسلام تدوین شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد قاسمی زاده ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمان با اشاره به سفر قریب الوقوع هیئت دولت به استان کرمان، اظهار کرد: باید اصول توسعه استان کرمان در همه حوزه ها در این سفر مدنظر قرار داده شود.

وی با اشاره به اینکه در این سفر طرح های بزرگی همچون انتقال آب آشامیدنی برای این دیار رقم خواهد خورد، افزود: باید مشکلات پهناورترین استان کشور نظیر خشکسالی، مشکلات مناطق جنوبی استان و مسائل اجتماعی در این سفر مورد توجه قرار گیرد؛ البته همه این موارد را یک شبه نمی توان رفع کرد.

حجت الاسلام قاسمی زاده با اشاره به اینکه سخنرانی عمومی رئیس جمهور روز سه شنبه در مصلای کرمان برگزار می شود، گفت: این سفر از جنبه های مختلف حائز اهمیت است.

خروجی آموزش و پرورش افراد مستقل همراه با عزت ملی و دینی باشد

امام جمعه موقت کرمان همچنین به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع فرهنگیان اشاره و تصریح کرد: تمامی جوامع بر پایه اقتصاد، علم و فرهنگ و دین استوار هستند اما تسلط اسلام بر تمامی موضوعات در ایران اسلامی سبب شده که دشمنان در برابر دین و اعتقادات ما موضع گیری ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان دین را هدف قرار داده اند، اظهار کرد: دشمنان باعث شدند که اقتصاد ایران وابسته به نفت باشد و در واقع ما سرمایه خود را استخراج و خرج می کنیم که نادرست است؛ اکنون در حوزه دانش، علم و فرهنگ نیز به دنبال همین رویکرد هستند.

حجت الاسلام قاسمی زاده به پیشرفت های چشمگیر ایران اسلامی در زمینه علم و فناوری اشاره و تصریح کرد: باید تلاش کنیم فرهنگ و علم ما متناسب با اسلام تدوین شود.

امام جمعه موقت کرمان با اشاره به اینکه ریشه اصلی آموزش و پرورش از غرب آمده است، افزود: باید هر از گاهی آموزش و پرورش اصلاح و متناسب با دین شود.

وی با تاکید بر اینکه باید در برابر توطئه های دشمنان در این حوزه ایستادگی کنیم، گفت: آموزش و پرورش باید به گونه ای عمل کند که افرادی با هویت مستقل همراه با عزت دینی و ملی تحویل اجتماع دهد.

حجت الاسلام قاسمی زاده با اشاره به نقش سپاه در تامین امنیت کشور، رصد توطئه های دشمنان و محافظت از ارزش های اسلامی و نظامی عنوان کرد: سردار حاج قاسم سلیمانی در سوریه و عراق پاسدار ارزش های انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه در اجرای قانون اصل مدارا را مورد توجه قرار دهیم، افزود: البته در برابر دشمن نباید مدارا داشت و باید شدیدترین رفتارها را در قبال آنها داشته باشیم.

امام جمعه موقت کرمان گفت: رهبری پاسخی کوبنده و شایسته به آمریکا دادند؛ آنها از آن سوی دنیا به ما می گویند در خلیج فارس مانور نداشته باشید و ما در پاسخ می گوییم که اینجا خانه ماست.