نهاوند – امام‌ جمعه نهاوند با اشاره به اینکه تعظیم به آمریکا برای خواسته‌های اقتصادی جفای به شهدا است، گفت: ادبیات گستاخانه آمریکا علیه ایران از ضعف نشان دادن ما حکایت دارد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز سیاسی عبادی جمعه نهاوند با بیان روایتی از امام حسین(ع) گفت: تقوا داشتن باعث می‌شود که انسان از ناملایمات و بن‌بست‌های زندگی به‌راحتی عبور کند.

وی با اشاره به اینکه از گناهان رایج در جامعه ما اسراف و تبذیر است، گفت: اسراف‌کنندگان و آن‌هایی که بودجه‌ها و منابع را به‌واسطه نداشتن مدیریت هدر می‌دهند برادران شیطان هستند.

امام‌جمعه نهاوند بابیان اینکه هدر دادن یک هسته خرما درآیات و روایات اسراف بیان‌شده است، گفت: آیه ۱۴۱ سوره انعام اشاره‌کرده است اسراف نکنید خداوند اسراف‌کاران را دوست ندارد و با توجه به اهمیت آن درآیات دیگری نیز به‌صراحت به آن اشاره‌کرده است.

وی ورود ۳۰ میلیارد دلار قاچاق کالا، ۸۰۰ میلیون دلار وسایل آرایشی و مصارف اعتیاد به مواد مخدر را از مصادیق ویژه اسراف بیان کرد و گفت: هدر دادن منابع آب، برق و گاز نیز به همین شکل است مصارف ما از میانگین‌های جهانی بالاتر است.

وی بابیان اینکه ساخت‌وسازهای ساختمان‌های عریض و طویل ارگان‌های دولتی با نماهای آن‌چنانی چه ضرورت و نیازی برای کشور است، گفت: دولت باید ابتدا مدیریت بر مصرف منابع را از خود و دستگاه‌های زیر نظر خود شروع کند.

وی با اشاره به اهمیت مدیریت در زندگی گفت: مدیریت در زندگی و مسائل کاری می‌تواند نقش بسیار مهم و تأثیرگذاری را در اجرای اقتصاد مقاومتی ایفا کند.

وی بابیان روایتی از امام سجاد(ع) مجدداً نمازگزاران را به تقوای الهی توصیه کرد و گفت: داشتن تقوا شرط قبولی اعمال است.

امام‌جمعه نهاوند به رهنمودهای امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: ایشان دربیانی می‌فرمایند که ننگ نوکری آمریکا را به خاطر گشایش اقتصادی نمی‌پذیریم چراکه خلاف وجدان و مردانگی است.

وی افزود: ایران اسلامی برای به دست آوردن چنین جایگاه والا و قدرتمند در منطقه و جهان ۲۰۰ هزار شهیدی را تقدیم انقلاب و اسلام کرده است که از جوانی و بسیاری از خواسته‌های خود گذشتند و اکنون اینکه ما بخواهیم برای رونق اقتصادی سر تعظیم فروآوریم جفای به شهدا است.

وی لزوم حفظ و نگهداری از ارزش‌های اسلامی را بر همگان واجب دانست و گفت: به حمدالله بسیج و سپاه در تمامی زمینه‌هایی که احساس ضعف کرده است با ورود خود توانسته ضعف‌ها را به قوت تبدیل کنند.

وی پرداخت بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات به بسیجیان جویای کار را از مهم‌ترین مصادیق در بحث اقتصاد مقاومتی اعلام کرد و گفت: همان‌گونه که مستحضر هستید امروز سپاه و بسیج باروحیه شهادت‌طلبی و ایثار در فراتر از مرزهای جغرافیایی به رسالت خود پایبند بوده است.

وی با اشاره به بیانات رهبری در هفته اخیر گفت: ایشان فرمودند که اقتصاد مقاومتی مردم محور است نه دولت‌محور باید از پول و فکر مردم استفاده شود نه اینکه با صرف و بهره‌گیری از اعتبارات دولتی بخواهیم این معضل اقتصادی را رفع کنیم.

وی گفت: پیام مبعث باید مبارزه با جاهلیت مدرن باشد، امروز جاهلیت مدرن آمریکا و اسرائیل هستند چراکه هر جا جنگ و اختلاف، فحشا و منکرات است دست آمریکای جنایت‌کار دراز است.

وی گفت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند خلیج‌فارس خانه ماست زیرا یک از ابعاد شیطنت آمریکا این است که از آن سر دنیا به خلیج‌فارس برای رزمایش می‌آیند بعد به ایران که خلیج‌فارس مربوط به ماست می‌گویند حق برگزاری رزمایش ندارید.

امام‌جمعه نهاوند گفت: اینکه آن‌ها امروز با چنین ادبیات گستاخی با ایرانیان صحبت می‌کنند نشان از احساس ضعف درونی از ماست فلذا باید پی ببریم ببینیم از کجا و در چه جایی ضعف نشان داده‌ایم.

وی دفاع از ملت مظلوم جهان و منطقه خصوصاً فلسطین، عراق و سوریه را جزء وظایف ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: عمل نکردن به این امر مهم یعنی دوری کردن از قرآن کریم و آیات روایت بسیاری که در این روابط وجود دارد چراکه ایران اسلامی موجودیت خود را از قرآن و روایات دارد.

وی ضمن حمایت از اجرای طرح امنیت اخلاقی و تشکر از حمایت مجلس شورای اسلامی و نیروی انتظامی گفت: همان‌طور که جسم انسان نیاز به مراقبت از تهدیدهای نظامی را دارد روح انسان نیز نیاز به مراقبت اجتماعی از صحنه‌های ناخوشایندی که به‌واسطه بی‌حجاب تداعی می‌شود دارد.

وی گفت: امروز وظیفه معلمان و خانواده‌ها حفظ و نگهداری فرزندان است زیرا دشمن و ابزار آن با ورود در خانه‌ها می‌تواند ضربه‌ای مهلک به‌نظام خانواده و کشور وارد کند.

وی ضمن تشکر از شهردار نهاوند به جهت گفتن اینکه شهرداری نهاوند دارای ۲۶۰ نیروی سفارشی است، گفت: تنها پرداخت حقوق به این افراد می‌توان نهاوند را به‌پیش بکشاند و جلوی پیشرفت را می‌گردد و مردم نیز باوجود چنین مسائل و مشکلات نباید انتظار پیشرفت داشته باشند.

وی با اشاره به ضعف در خدمات شهری گفت:در بیاناتی که در خطبه‌های نماز جمعه صورت می‌گیرد هیچ‌گونه قصد مچ‌گیری و دخالت در امور نیست و با نیت دلسوزی و پیگیری مطالبات مردم است که مطرح می‌شود.

وی افزود: تیم پاس همدان تابه‌حال چه گلی به سر مردم همدان و نهاوند زده است که بخواهد در چنین وضعیت اقتصادی نابسامان در کشور ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به آن‌ها اختصاص داده شود.

وی ادامه داد: تمامی تیم‌های دنیا بدون استقراض از منابع دولتی و بیت‌المال در حال فعالیت هستند این تیم‌ها نیز اگر توان آن را ندارند چه سودی به حال مردم خواهند داشت.

وی گفت: من با ورزش مخالفت ندارم، با چنین مدیریت‌هایی مخالف هستم که شهرستان نهاوند برای گذراندن امورات ورزش همگانی خود مانده است و محلی مناسب ندارد بعد بیش از ۲ میلیارد تومان به‌پاس همدان اعتبار دولتی برای گذران امورات آن‌ها می‌دهند.