قم – امام جمعه قم گفت: عراقی‌ها باید بدانند که ایجاد اختلاف بین مردم و مسئولان این کشور از سوی سرویس‌های جاسوسی و اطلاعاتی دشمنان مدیریت می‌شود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد، در سخنانی با اشاره به شرایط ایران در دنیای امروز، اظهار داشت: امروز همچنان شاهد کینه توزی‌های دنیای استکبار و آمریکا علیه ملت ایران هستیم که در برابر این توطئه‌ها باید مقاومت کرد.

وی بیان داشت: در طول هفته‌های اخیر آمریکا نه تنها عقب نشینی نکرده است بلکه بر کینه توزی‌های خود علیه ملت ایران افزوده است.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه افزود: دزدی دو میلیارد دلاری آمریکا از دارایی‌های ملت ایران کار بسیار زشتی بود که آمریکا به آن دست زد.

وی با بیان اینکه ملت ایران برای تأمین امنیت خود استفاده از سلاح‌های دفاعی را کنار نمی‌گذارد، افزود: اخیرا آمریکا در مورد برگزاری رزمایش‌های دفاعی ما در خلیج فارس هم اظهار نظر کرده است اما آن‌ها باید بدانند که ایران در خلیج فارس و در همه آب‌های آزاد دنیا، برگزاری رزمایش‌های دفاعی را کنار نمی‌گذارد.

آمریکا در اجرای برجام به تعهدات خود عمل نکرده است

آیت الله اعرافی با بیان اینکه آمریکا در اجرای برجام به تعهدات خود عمل نکرده است، بیان داشت: آن‌ها به صورت مستمر از رژیم آل سعود که در یمن و بحرین در حال کشتار است حمایت می‌کنند و در عراق و سوریه نیز از تروریست بین الملل طرفداری می‌کنند که این‌ها تنها بخشی از پرونده زشت آمریکا است.

وی با اشاره به اختلافات در بین مسئولان کشور عراق نیز گفت: عراقی‌ها باید بدانند که ایجاد این اختلافات از سوی سرویس‌های جاسوسی و اطلاعاتی دشمنان مدیریت می‌شود و آن‌ها ‌باید گوش به فرمان مرجعیت خود باشند.

عضو شورای انقلاب فرهنگی تأکید کرد: ملت ایران امروز ‌باید به هوشیاری و مقاومت خود در برابر کینه توزی‌های آمریکا بیفزاید که این امر از تأکیدات رهبر معظم انقلاب است.

وی تصریح کرد: آمریکا بداند که با این ملت ایران و رهبری هوشمندانه‌اش به اهداف خود دست نخواهد یافت.

آیت الله اعرافی در ادامه با اشاره به کارشکنی سعودی‌ها در خصوص حضور حجاج ایرانی در حج امسال افزود: ایران اسلامی تمایل خود را به حضور در حج ابراهیمی اعلام داشته است اما کارشکنی‌های خادمین دروغین حرمین شرفین تاکنون مانع از این کار شده است.

سپاه پاسداران بر آمده از متن انقلاب اسلامی است

وی در بخش دیگری از سخنان خود به در پیش بودن روز میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار اشاره کرد و بیان داشت: سپاه پاسداران بر آمده از متن انقلاب اسلامی و ورزیده شده در جبهه مقاومت است و امروز سپاه در کنار سایر قوای نظامی کشور با تکیه بر معنویت و پیشرفت‌های دفاعی از کیان کشور دفاع می‌کند.

امام جمعه قم با تبریک در پیش بودن روز میلاد قمر بنی هاشم(ع) و روز جانباز نیز افزود: بیش از ۵۰۰ هزار جانباز جنگ تحمیلی در کشور حضور دارند که سند افتخار و پرچم‌های برافراشته انقلاب اسلامی هستند.