نهاوند – نماینده ولی‌ فقیه در سپاه ناحیه نهاوند گفت: هدف از تأسیس سپاه پاسداری همه‌ جانبه از ارزش‌ های اسلام است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام حمزه شیرزادی در سخنرانی‌ پیش از خطبه‌های نماز جمعه نهاوند در آخرین روز از هفته بزرگداشت شهید آیت‌الله مطهری گفت: علامه گران‌قدر شهید مرتضی مطهری دارای خصوصیات ویژه‌ای بود که توانستند به این مقام و مرتبه عظیم دست پیدا کند.

وی آگاه به زمان بودن، آینده‌نگری، عارف و فیلسوف بودن را ازجمله خصوصیات ایشان بیان کرد و گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران یک ویژگی بسیار مهم نسبت به سایر نیروهای مسلح جهان دارند و آن‌هم مسلح بودن به سلاح عقیده است.

وی گفت: ممکن است ایران اسلامی در برخی موارد از لحاظ تجهیزات برابر با سایر کشورها نباشد که بازهم به حد توان از دوران انقلاب تا به کنون پیشرفت‌های قابل‌ملاحظه‌ای صورت گرفته است گفت: پرورش دو بعد اعتقادی و سیاسی یکی از اصول بسیار مهمی است که در نیروهای مسلح به‌ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دنبال گرفته‌شده است.

شیرزادی بابیان اینکه امروز عقیدتی سیاسی به‌عنوان نیروی فعال و پویا مرزبان اعتقادات در کشور و نیروهای مسلح است، گفت: جامعه‌ای که در آن نیروی اعتقادی و عقیدتی نباشد چون هیکل تنومندی است که روح و جانی در بدن ندارد.

وی گفت: اگر نیروهای مسلح وادارات از بنیه اعتقادی بی‌بهره باشند راه به جایی نخواهند برد و عملاً بی‌فایده هستند.

وی گفت: نیروهای مسلح ما از همان بدو پیروزی انقلاب و تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نشان دادند که همواره پایبند به‌نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی بابیان اینکه امروز دنیا آینده‌نگری امام خمینی(ره) را متوجه شده است، گفت: آن زمان دولت وقت نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را پیشنهاد دادن اما امام خمینی با درایتی که داشتند کلمه ایران را برداشتند.

وی گفت: در آن زمان برخی سخنانی مبنی بر برداشتن اسم ایران به‌پیش آوردند ولی امام خمینی(ره) هدف از این کار بسیار مهم را محدود نکرد سپاه به حدود مرزی و جغرافیایی خواندند.

شیرزادی گفت: امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هر جا که مبانی اسلام و ارزش‌های دینی مورد اهانت و فراموشی قرار گیرد به‌عنوان پاسداری قدرتمند حضور میابد و از تعرض به افکار و عقاید اسلامی و مقدسات جلوگیری می‌کند.

وی با اشاره به اقدامات مؤثر سپاه پاسداران و نیرویی مقاومت بسیج در دفاع از حریم اهل‌بیت(ع) گفت: همچنان که شاهد هستیم روزی نیست که در ایران اسلامی شهیدی از این تبار که به اقتدار اسلام به خواسته است در کشور بر روی دستان مردم تشییع نشود و این نشان از زنده‌بودن روح ایثار و شهادت در بین مردم ایران اسلامی و سپاهیان اسلام است.