اصفهان – امام جمعه اصفهان با اشاره به صحبت های عنوان شده از سوی برخی مسئولان، گفت: از اظهارات برخی مسئولان تعجب می کنم چراکه انقلاب اسلامی خودمان نیز شاخه ای از اسلام انقلابی است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله سید یوسف طباطبایی‌ نژاد، ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان با اشاره به صحبت های عنوان شده از سوی برخی مسئولان در خصوص اسلام انقلابی، اظهار داشت: عده ای که گفته اند اسلام انقلابی را نمی خواهیم حرف اشتباهی زده اند چراکه اسلامی که انقلابی نباشد همان اسلام امریکایی می شود.

وی با تبیین اسلام انقلابی، تصریح کرد: اسلام انقلابی مصداق « اشداء علی الکفار و رحماء بینهم » است و باید مسئولان در برابر دشمن روحیه انقلابی داشته باشند چراکه ترس از دشمن بدترین خصلت برای یک مقام مسئول است.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه ما برای بهبود اوضاع زندگی خود قرار نیست زیربار ستم برویم، افزود: اسلام انقلابی اسلامی است که با آن راه مقابله در برابر دشمن را آموخته ایم و در وجود ما انقلاب می کند.

وی با اشاره به اینکه رهبر ما باید یک رهبر دینی باشد، اظهار داشت: در اسلام انقلابی قوانین کشور براساس دستورات اسلام تنظیم و تدوین می شود.

آیت الله طباطبائی نژاد در ادامه گفت: من از اظهارات برخی مسئولان در این زمینه تعجب می کنم چراکه انقلاب اسلامی خودمان نیز شاخه ای از اسلام انقلابی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم حفظ ظاهر شهر متناسب با مناسبت های مذهبی اشاره داشت و گفت: طراحی شهر اصفهان در ولادت ها و وفات ها کمرنگ شده و باید هم مردم و هم مسئولان در این زمینه کار کنند.

امام جمعه اصفهان افزود: مردم باید با نصب پارچه نوشته هایی در اعیاد و وفات های مذهبی، شعائر دینی را حفظ کنند.