هرمز – امام جمعه هرمز با انتقاد از نمایندگانی که سالهاست بر صندلی مجلس تکیه زده اند و همچنان سکوت اختیار می کنند، گفت: مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس به داد کارگران آلومینیوم برسند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد کاظم مناقبیان در خطبه های نماز جمعه این هفته جزیره هرمز با اشاره به اخراج بیش از ۶۰۰ نفر از کارگران آلومینیوم المهدی و هرمزآل، بیان داشت: استان هرمزگان که خود غنی از هرگونه معادن است نباید جوانانش بیکار باشند، مسئولان و دولتی ها نباید این چنین با جوانان رفتار کنند.

وی ادامه داد: با اینکه در ورودی شهر بندرعباس نوشته شده است که به قلب اقتصاد کشور خوش آمدید پس سهم مردم مظلوم و محروم آن در اشتغال کجاست اگر غیر از این است پس باید در ورودی شهر بندرعباس نوشت به استان محروم زادگان خوش آمدید.

امام جمعه هرمز با بیان اینکه چرا از متخصصان و فرهیختگان این استان استفاده نمی شود، خطاب به استاندار هرمزگان و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی گفت: نقش شما در حل این مشکل کجاست و از این مردم مظلومی که حقشان را پایمال می کنند باید دفاع کنید. جوانان ما روز به روز بیکارتر می شوند و کسی نیست که به خواسته های آنها توجه کند.

وی خطاب به رئیس دولت تدبیر و امید گفت: دیگر بس است غصه نان مردم که با حلوا حلوا کردن درست نمی شود و مردم سیر نمی شوند، پس این عدالتی که گفته می شود کجاست آیا این عدالت است که جوانان این استان باید بیکار شوند ولی غیر این استان به نان ونوا برسند.

امام جمعه هرمز به نمایندگان استان در مجلس گفت: چرا نمایندگان مردم و مسئولان ید واحده نمی شوند و مشکلات مردم این استان پیگیری نمی شود، دیگر بس است حق خوری، شما به عنوان نماینده ای که بر صندلی سبز بهارستان تکیه زدید چرا به خواسته های مردم استانتان توجه خاصی نمی کنید.

حجت الاسلام مناقبیان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص معیشت مردم، اظهار داشت: تاکنون دولتمردان ما در خصوص معیشت مردم این استان چه کار کرده اند.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت حمایت نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: متاسفانه برخی نمایندگان با وجود حضور ۱۲ ساله در مجلس همچنان در خصوص مشکلات کارکنان مجتمع آلومینیم المهدی هرمزگان پس از واگذاری به بخش خصوصی سکوت اختیار کرده‌اند.

مناقبیان ادامه داد: قشر کارگر و خانواده‌های آنان تنها به هنگام انتخابات مورد توجه نمایندگان و سیاستمداران قرار می‌گیرند و به محض دریافت تائیدیه ورود به مجلس و تکیه بر صندلی، دیگر حتی حاضر نیستند جواب تلفن را هم بدهند.

وی گفت: دولت محترم حق مردم این استان را به بهایی کم می برند و کسی هم نیست که دادرس آنها باشد و خواسته ما این است که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و نمایندگی ولی فقیه در استان در یک خط واحد به یاری مردم این استان برخیزند.

امام جمعه هرمز بیان داشت: آیا این راه محقق نمودن اقتصاد مقاومتی در کشور است که بخش خصوصی در پیش گرفته و عده زیادی از کارگران را اخراج کند.

مناقبیان با اشاره به اجرای اصل ۴۴ در استان هرمزگان گفت: خصوصی‌سازی به معنای کمک به افزایش تولید داخلی و رشد اقتصادی کشور است، اما برخی‌ها به جای پرداختن به این مهم تنها به دنبال تعدیل نیرو هستند.

امام جمعه هرمز در ادامه سخنان خود با تبریک عید مبعث و اعیاد شعبانیه افزود: مبعث دگرگونی و تحول و بیداری بعد از خواب گران وجهش بعد از رکود است و چشمه همیشگی جریان نجات بشر و هم‌چنین مقابله با جاهلیت مرگبار است.

حجت الاسلام مناقبیان با اشاره به میلاد باسعادت امام حسین (ع) و روز پاسدار گفت: مردم ایران اسلامی شجاعت و پاسداری از حریم ولایت را ازامام حسین (ع) الهام گرفته اند و تا زمانی که فرهنگ عاشورایی در کشور زنده است آسیبی از جانب دشمنان ملت به ایران اسلامی نخواهد رسید.

امام جمعه هرمز در ادامه با تبریک هفته معلم و با اشاره به دیدار جمعی از فرهنگیان کشور با مقام معظم رهبری، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با فرهنگیان فرمودند سرمایه معلمان اخلاص است لذا اگر اخلاص واقعی باشد تاثیرگذاری بیشتری به همراه دارد. مقام معظم رهبری فرمودند هزینه در آموزش و پرورش، سرمایه گذاری برای آینده است لذا در این زمینه هرچه هزینه شود کم است و جای سرمایه گذاری بیشتری دارد.

امام جمعه هرمز خاطرنشان کرد: بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب ما دو بال آموزش و تربیت را در آموزش و پرورش داریم و در این رابطه باید اقدامات هدفمند و هوشمند طرح ریزی و اجرا شود.

وی گفت: در شرایط کنونی، دشمن با تمام توان وارد عرصه شده و لازم است که به درستی در برابر این توطئه ها بایستیم و خروجی آموزش و پرورش باید تربیت افراد با ایجاد هویت مستقل همراه با عزت دینی و ملی باشد.