یزد – امام جمعه یزد گفت: هدف اصلی اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور، رسیدن به خودکفایی و رشد اقتصادی است بنابراین مسئولان باید تلاش کنند اجرای این مهم تحت تاثیر مسائل و تنش های سیاسی قرار نگیرد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه یزد اظهار داشت: هم ما به عنوان عضوی از جامعه به سهم خود وظیفه داریم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم و این دغدغه مهم مد نظر مقام معظم رهبری را جامه عمل بپوشانیم.

وی افزود: مسئولین نیز در این مسیر باید برنامه ریزی صحیح و جامعه داشته باشند و برای قدم گذاشتن در این مسیر اهداف، برنامه ها و راهکارها را مشخص کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به فرارسیدن ایام شعبانیه و گرامیداشت این ایام، بیان داشت: در این ایام مبارک سالروز ولادت امام حسین(ع)، حضرت عباس(ع) و امام سجاد(ع) را پیش رو داریم و همچنین روز پاسداران و جانبازان که اهمیت شغل و ایثارگری هایشان سبب شده تا روز میلاد بهترین بندگان خدا به نام آنها نامگذاری شود.

ناصری تصریح کرد: پاسداران از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون صیانت از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی را به عنوان مهمترین رسالت خود دنبال می‌کنند و روز پاسدار در واقع روز صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

امام جمعه یزد با اشاره به روز بسیج سازندگی و لزوم بهره گیری از توان و ظرفیت مردم در مسیر سازندگی و پیشرفت کشور گفت: بسیج سازندگی نقشی مهم و اساسی در توسعه مناطق محروم داشته و همچنان می‌تواند به عنوان بازویی توانمند در کنار دستگاه‌های مختلف دولتی به عمران و آبادانی‌،‌ اشتغالزایی، فرهنگ‌سازی و آموزش در مناطق محروم بپردازد.

ناصری با اشاره به مبعث رسول اکرم(ص) خاطرنشان ساخت: مبعث رسول اکرم(ص) در حقیقت آغاز هدایت و دعوت به یگانه پرستی و روی آوردن به دین مبین اسلام بوده و از اعیاد مهم دینی ما است.

وی با تاکید بر اجرای دقیق احکام اسلامی در جامعه گفت: امروز ما به عنوان پیروان خاتم الانبیاء(ص) باید زمینه های تحقق اسلام ناب محمدی را در جامعه فراهم کنیم تا بتوانیم پیرو واقعی آن حضرت و اهل بیت(ع) باشیم.