بندرعباس – امام جمعه موقت بندرعباس گفت: شهید مرتضی مطهری به حوزه های علمیه عزت و به دانشگاه ها نیز آگاهی اسلامی بخشید.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد حسن فروزان نژاد در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس با گرامیداشت عید مبعث پیامبر گرامی اسلام (ص)، عنوان کرد: بعثت نقطه آغاز اقدام علیه ظلمت، جهل و گمراهی است و تا وقتی که انسان روی کره زمین وجود دارد، بعثت نیز ادامه دارد و ما وظیفه داریم با کمک گرفتن از فلسفه بعثت، راه و رسم و سنت خاتم پیامبران حضرت محمد(ص) را در جامعه گسترش بدهیم.

وی در ادامه به سوم شعبان روز پاسدار و چهارم شعبان روز جانباز اشاره کرد و افزود: پاسداران امروز نیز به عنوان مدافعان حرم، جلوی هرگونه بی حرمتی تکفیری ها را گرفته اند.

امام جمعه موقت بندرعباس با اشاره به سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری، بیان داشت: آیت الله شهید مطهری به حوزه های علمیه عزت و دانشگاه ها نیز آگاهی اسلامی بخشید و با درک نیازهای زمان خود بر اساس آسیب هایی که متوجه جامعه بود، موضع گیری می کرد.

حجت الاسلام فروزان نژاد تصریح کرد: معلمان باید زندگی خود را بر مبنای اندیشه های شهید مطهری قرار دهند.

وی همچنین با گرامیداشت هفته بسیج سازندگی، اظهار داشت: با توجه به آمارهای ارائه شده تنها طی سال گذشته ۱۴۰میلیارد ریال برای اشتغال زایی و ایجاد و راه اندازی ۷۱۰ کارگاه اقتصاد مقاومتی در این استان هزینه شده است.

امام جمعه موقت بندرعباس خاطرنشان کرد: ایجاد دو هزار شغل و آموزش یک هزار نفر در زمینه اقتصاد مقاومتی و همچنین ایجاد ۵۰۰پروژه عمرانی و خدماتی از جمله آبرسانی، خانه عالم، کتابخانه و مداوای هزاران نفر از افراد ساکن مناطق محروم هرمزگان از دیگر فعالیت های بسیج سازندگی نیروی مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این استان بوده است.