همدان- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه همدان بابیان اینکه حضور در انتخابات یک تکلیف است، عنوان کرد: کاندیداهای مجلس باید مراقب باشند و فضای انتخابات را تیره نکنند.

به گزارش پرس شیعه، آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز عبادی- سیاسی همدان با تأکید بر اینکه طرفداران و کاندیدای مجلس باید مراقب باشند فضای انتخابات را آلوده نکنند، گفت: کاندیدای مجلس نباید برای دنیای خود مردم را جهنمی کنند.

وی بابیان اینکه همه باید در برابر شورای نگهبان تمکین کنیم، عنوان کرد: کسانی که تایید صلاحیت نشده اند نباید جوسازی کنند.

نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه همدان بابیان اینکه دعوا بر سرپست و مقام در شان مسلمین نیست، بیان کرد: ورود به مجلس کارآسانی نیست.

آیت الله محمدی بابیان اینکه مالک اشتر یکی از قدرتمندترین و توانمندترین نیروهای امام علی(ع) بود، افزود: باید در تمام عرصه های جامعه مالک اشتر وجود داشته باشد تا کارها به خوبی پیش رود.

وی بابیان اینکه کسانی که توان و قدرت مالک اشتر را دارند باید به میدان بیایند، اظهارداشت: کسی که یک مسئولیت را قبول می کند برمال، فرهنگ، اقتصاد و برهمه شئون، ولایت پیدا کرده و این ولایت شوخی نیست.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان بابیان اینکه عده ای بار مسئولیت را نمی شناسند و عده ای خود را نمی شناسند، بیان کرد: این ناآگاهی باعث ایجاد فاجعه می شود.

آیت الله محمدی بابیان اینکه اگرچه دل، پست و مقام می خواهد اما باید برای تصمیم درست به عقل رجوع کرد، ادامه داد: باید در وهله اول حق مردم در نظرگرفته شود چراکه خداوند از حق مردم نخواهد گذشت.

وی بابیان اینکه وظیفه و تکلیف نسبت به مردم و انجام آن یک وظیفه سخت است، افزود: طبقه گفته امام صادق(ع) مسئول ضعیف زیان بار تر از مسئول ظالم است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان بابیان اینکه وجود تعداد زیاد معتادان در جامعه از وجود ضعف است، عنوان کرد: عرصه انتخابات عرصه لغزش است.

آیت الله محمدی بابیان اینکه عرصه انتخابات لغزنده ترین جاده است، بیان کرد: عده ای در این جاده زمین خورده و عده ای دیگر زمین خواهند خورد.

وی بابیان اینکه نمایندگان مردم باید نماینده هایی صالح باشند، عنوان کرد: کسانی که مصالح و منابع ملت را فروختند نباید وارد مجلس شوند.

نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه همدان بابیان اینکه نمایندگان باید برای تکلیف الهی و در راستای خون شهدا به مجلس بروند، گفت: نباید به کسانی که باعث گرفتاری می شوند رای داد.

آیت الله محمدی بابیان اینکه همه کشورها دارای مجلس هستند، گفت: بعضی مجلس ها صالح وبرخی فاسد هستند.

وی بابیان اینکه جنگ بین فاسد و صالح جنگ وسیعی است، گفت: همه درد های لاعلاج بشر در این دو کلمه است.

نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه همدان بابیان اینکه اگر در این نبرد صالح حاکم شود دنیا گلستان می شود، عنوان کرد: انسان های صالح غریب هستند.

آیت الله محمدی بابیان اینکه انسان های صالح کمیاب هستند، بیان داشت: اگر به دنبال یک مجلس قدرتمند و توان مند هستیم باید نمایندگان صالح و توان مند را روانه مجلس کنیم.

وی به حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کرد و گفت: مردم باید با حضور پرشکوه خود مشت محکم بر دهان داعش و حمایت کنندگان داعش بزنند.

نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه همدان به پیروزی شهرهای نبل و الزهرا نیز اشاره کرد و افزود: ۶۰ هزارنفر پیروزی این دوشهر را جشن گرفتند و آمریکا و کشورهای غربی ماتم گرفتند.