یک رسانه رژیم صهیونیستی با اشاره به وضع جسمانی نامناسب رئیس تشکیلات خودگردان به جانشین های احتمالی وی پرداخته است.

به گزارش شیعه پرس، روزنامه صهیونیستی هآرتص در گزارشی به نقل از محافل استخباراتی رژیم صهیونیستی با اشاره به انتقال محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به بیمارستان و شواهد مبنی بر وخامت حال وی از آن به عنوان آغازی بر پایان حکومت محمود عباس نام برده است.

بر اساس این گزارش؛ اخبار درباره وضع جسمانی محمود عباس که در بیمارستانی در رام الله به سر می برد و این سومین بار ظرف یکهفته است، متناقض است و مسئولان فلسطینی حقیقت وضع جسمانی عباس را مخفی می کنند.

شواهد ماههای گذشته نشان دهنده این است که وضع جسمانی عباس ۸۲ ساله بر وفق مراد نیست و وی طی هفته های اخیر در معرض فشارهای قوی با توجه به سفرهای خارجی متعدد به منظور رایزنی درباره فلسطین با همکاران خارجی خود، قرار گرفته است.

در گزارش این رسانه رژیم صهیونیستی آمده است: سن بالا و مشکلات جسمی بر برخی تصمیمات عباس تاثیرگذار بوده است از جمله اصرار وی برای قطع کمک ها به غزه با توجه به اختلافات میان تشکیلات خودگردان و حماس. مسئولان امنیتی اسرائیلی این را منزله آغازی بر پایان حکومت عباس می دانند اما از نظر زمانی مشخص نیست که این وضعیت چقدر به طول می انجامد. هنوز مشخص نیست که جانشین عباس اگر تصمیم به استعفا بگیرد یا مجبور به آن شود، کیست. مسئولان اسرائیلی نگران آینده هماهنگی امنیتی با رام الله هستند. احتمال واگذاری حکومت از طریق انتخابات بعید نیست اما استخبارات اسرائیل انتظار دارند که از میان گروهی از رهبران بارز و دیپلمات های باتجربه و مسئولان ارشد امنیتی جانشین وی شوند. از جمله شخصیت های احتمالی جبریل الرجوب دبیر کمیته مرکزی جنبش فتح است که اخیرا به سیاست به شکل فعالانه روی آورده و نقش مهمی پس از رفتن عباس ایفا می کند. همچنین محمود العالول معاون رئیس جنبش فتح نیز مطرح است. درباره سرتیپ ماجد فرج رئیس اطلاعات تشکیلات خودگردان وی شخصیتی قوی و نزدیک به عباس است اما احتمال داده نمی شود که وی در میان شخصیت های احتمالی باشد.

بیشتر بخوانید.....
نُجَباء: آزادسازی فلسطین و قدس شریف را وظیفه خود می‌دانیم