یک رهبر جنبش حماس ضمن تاکید بر پایبندی خود به آشتی ملی اعلام کرد که تداوم آشتی ملی نیازمند تشکیل شورای ملی جدیدی است که زیر نظر کشوری مانند مصر باشد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، یک رهبر حماس خواستار تشکیل شورای ملی جدید شد. این رهبر حماس که نخواست نامش فاش شود در این خصوص تصریح کرد: تداوم آشتی ملی نیازمند تشکیل شورای ملی جدیدی است که زیر نظر کشوری مانند مصر باشد.

وی خاطر نشان کرد که شورای ملی فلسطین باید بر اساس اصول دموکراتیک و نتایج نشست های بیروت و توافق سال ۲۰۱۱ قاهره تشکیل شود و تحقق آشتی ملی نیازمند لغو فوری مجازات های اعمال شده از سوی تشکیلات خودگردان فلسطین علیه نوارغزه است.

این رهبر حماس افزود: تحقق آشتی ملی بر اساس توافق سال ۲۰۱۱ آشتی ملی به معنای تشکیل دولت وحدت ملی موقت است که ماموریت های مشخصی مانند برگزاری انتخابات، کمک رسانی به غزه، ساماندهی به اوضاع امنیتی و اجتماعی در نوارغزه و کرانه باختری و پایان بخشیدن به شکاف داخلی برای آن تعریف شده است.

وی اظهار داشت که «ما آماده حمایت از این دولت هستیم و پس از آن می توانیم انتخابات برگزار کنیم و در نهایت از مشارکت میان اکثریت و اقلیت هم حمایت می کنیم».