دامغان – امام جمعه دامغان با اشاره به لزوم اشاعه فرهنگ قرآنی در جامعه به ویژه بین نسل جوان، گفت: سبک زندگی قرآنی سعادت و سربلندی دنیوی و اخروی را به همراه دارد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محمد حسینیان عصر آدینه در خلال محفل انس باقرآن به میزبانی حسینیه اعظم حضرت ابوالفضل(ع) دامغان که با حضور جواد فروغی استاد بین المللی تلاوت قرآن کریم برگزار شده بود، ابراز داشت: خداوند متعال در هر دوره زمانی بسته به شرایط اجتماعی و محیطی آن روزگار و منطقه، پیامبران عظیم الشان خود را مبعوث کرده و نشانه‌هایی روشن بر حقانیت کلام و پیام آنان را در اختیارشان قرار داده است که قرآن کریم والاترین نشانه های بعثت یک پیامبر محسوب می شود.

وی افزود: عمل کردن به آیات الهی کلام الله وحی زمینه ساز رشد و تعالی فرد و جامعه است چرا که قرآن برای تک تک شئون زندگی فردی و اجتماعی انسان برنامه مدون دارد و کسی در این بین سعادتمند می شود که این کتاب آسمانی را سرلوحه امور خود قرار دهد.

قرآن دستور جامع زندگی بشری است

امام جمعه دامغان با تأکید بر لزوم رشد و تعالی جامعه اسلامی در بستر محبت، همدلی، عزت و ضرورت الگوپذیری از سبک زندگی قرآنی در بین اقشار مختلف مردم، گفت: قرآن کریم کلام حضرت حق، دستور جامع زندگی بشری و استوار‌نامه رسول خدا(ص) است که با مبعث او به جهانیان هدیه داده شد تا در کنار عترت راه نجات و طریق سعادت انسان‌ها باشد.

حسینیان بیان داشت: قرآن کتاب انسان ساز است لذا در راستای برنامه ریزی منسجم فعالیت های قرآنی، پرهیز از موازی کاری و استفاده از ظرفیت والای این حوزه در دامغان، شورای گسترش قرآن کریم این شهرستان تأسیس و در ایامی مانند اعتکاف، برنامه های خوب قرآنی در سطح دامغان برگزار شده است که این مقوله جای تقدیر از دست اندرکاران شورای فرهنگ قرآنی دارد.

وی افزود: خوشبختانه در اعتکاف۹۵، بالغ بر هزار معتکف از برنامه های شورای گسترش قرآن کریم شهرستان دامغان بهره مند شدند و امیدواریم در ماه مبارک رمضان پیش رو نیز بتوانیم برنامه های فاخر قرآنی را در این دارالمومنان اجرا کنیم.

علم سلاحی در برابر توهین به اسلام

استاد بین المللی قران کریم نیز در این محفل نورانی، ضمن اشاره به برخی اهانت‌های صورت گرفته نسبت به اسلام، پیامبر(ص) و قرآن مجید در کشورهای جهان، گفت: هیچ سلاحی در مقابله با این‌گونه اهانت‌ها بالاتر از علم نیست و ما با مراجعه به قرآن و تأمل در آن به مقابله با این اهانت‌ ها بپردازیم.

جواد فروغی بر ضرورت تلاوت و عمل به قرآن تأکید کرد و ابراز داشت: ما باید سعی کنیم انس با قرآن را فرا گیریم تا بتوانیم عمل خود را نیز در زندگی با قرآن متناسب سازیم.

وی افزود: در برخی مقاطع ممکن است قرآن فراگرفته شود اما به آن عمل نشود که این مقوله قطعا ابتر خواهد بود لذا همانگونه که مقام معظم رهبری نسبت به اقدام و عمل در زندگی تاکید دارند، عمل به آیات کلام الله مجید نیز می تواند انسان را به سوی نور هدایت رهنمون سازد.

اجرای گروه تواشیح میثاق و تلاوت قاری نوجوان ابوالفضل شبستانی از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.