رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن سال ۵۷ یک شُک بود که تمامی معادلات آمریکایی ها را بر هم زد.

به گزارش پرس شیعه، امیر احمد رضا پوردستان رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش در مراسم شکرگزاری و نثار گل فرماندهان و یگان های منتخب نیروهای مسلح که صبح امروز (پنج شنبه) به مناسبت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر در حرم مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن سال ۵۷ یک شُک بود که تمامی معادلات آمریکایی ها را بر هم زد.

وی ادامه داد : قبل از انقلاب آمریکایی ها با حضور در ایران، تنگه هرمز که محل انتقال انرژی جهان بود را در اختیار داشتند و در مرز با شوروی سابق بودند و همه منابع ایران در اختیار آنها بود اما با پیروزی انقلاب اسلامی این موقعیت از آنها گرفته شد.

امیر پوردستان نگران اصلی آمریکایی ها از انقلاب اسلامی ایران را بیان ادبیات جدید در مقابل آنها دانست و گفت: آمریکایی ها برای مقابله با ایران همه ابزار را به کار گرفتند؛ آنها تحریم اقتصادی و نا امنی و دامن زدن به اختلافات قومی و داخلی را ایجاد کردند تا انقلاب را محدود کنند اما شکست خوردند.

وی افزود: اقدام دیگر آمریکا برای مقابله با ایران اسلامی تجهیز صدام برای تهاجم به ایران بود، صدام هم برای الحاق خوزستان و بخش های از ایران به کشور ما حمله کرد و در نقشه های که منتشر کرده بود خوزستان را از خاک خود کرده بود؛ همان کاری که داعش انجام داد.

امیر پوردستان با بیان اینکه ملت ایران آمادگی برای جنگ را نداشت گفت: در جنگ های اخیر هر گاه نگاه می کنیم یک طرف غرب بود یک طرف شرق اما تنها جنگی که دو ابرقدرت جهان در یک جبهه قرار داشتند جنگ تحمیلی ۸ ساله بود.

ادامه دارد…