رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش گفت:می دانیم در پایگاه های امریکا در اردن، امارات، قطر و عربستان چه تجهیزات و تسلیحاتی وجود دارد و حتی رفتارشناسی کرده‌ایم.

به گزارش پرس شیعه، امیر احمد رضا پوردستان رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش در مراسم شکرگزاری و نثار گل فرماندهان و یگان های منتخب نیروهای مسلح که صبح امروز (پنج شنبه) به مناسبت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر در حرم مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن سال ۵۷ یک شُک بود که تمامی معادلات آمریکایی ها را بر هم زد.

وی ادامه داد : قبل از انقلاب آمریکایی ها با حضور در ایران، تنگه هرمز که محل انتقال انرژی جهان بود را در اختیار داشتند و در مرز با شوروی سابق بودند و همه منابع ایران در اختیار آنها بود اما با پیروزی انقلاب اسلامی این موقعیت از آنها گرفته شد.

امیر پوردستان نگران اصلی آمریکایی ها از انقلاب اسلامی ایران را بیان ادبیات جدید در مقابل آنها دانست و گفت: آمریکایی ها برای مقابله با ایران همه ابزار را به کار گرفتند؛ آنها تحریم اقتصادی و نا امنی و دامن زدن به اختلافات قومی و داخلی را ایجاد کردند تا انقلاب را محدود کنند اما شکست خوردند.

وی افزود: اقدام دیگر آمریکا برای مقابله با ایران اسلامی تجهیز صدام برای تهاجم به ایران بود، صدام هم برای الحاق خوزستان و بخش های از ایران به کشور ما حمله کرد و در نقشه های که منتشر کرده بود خوزستان را از خاک خود کرده بود؛ همان کاری که داعش انجام داد.

امیر پوردستان با بیان اینکه ملت ایران آمادگی برای جنگ را نداشت گفت: در جنگ های اخیر هر گاه نگاه می کنیم یک طرف غرب بود یک طرف شرق اما تنها جنگی که دو ابرقدرت جهان در یک جبهه قرار داشتند جنگ تحمیلی ۸ ساله بود.

وی افزود: راهبرد امام خمینی دفاع همه جانبه بود و با این راهبرد ارتش و سپاه، ملت ایران خود را پیدا کرد و برای آزادی خرمشهر آماده شدند و سپس عملیات بیت المقدس آغاز شد و ۲۲ روز طول کشید تا رزمندگان پشت دروازه های خرمشهر رسیدند، شهری که مانند یک دژ مستحکم و تجهیز شده بود.

پوردستان گفت: شرایط عملیات بیت المقدس بسیار سخت بود، به گونه ای که شهید صیاد شیرازی گفتند بعد از بیست روز با برادر محسن به این نتیجه رسیدیم که خرمشهر در این موقع قابل فتح نیست اما همانطور که امام راحل فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد و این اراده خدا بود، زیرا در جایی که فرماندهان به این نتیجه رسیده بودند که خرمشهر نفوذ ناپذیر است خرمشهر آزاد شد.

رییس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش گفت: ما خرمشهر را با ایمان به خدا و تبعیت از ولایت فقیه، با وحدت ملی و انسجام ملی، با نهراسیدن از مشکلات، اعتماد به نفس و توکل به خدا و نترسیدن از مشکلات فتح کردیم و این رمز جمهوری اسلامی است که باید حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه دشمنی با انقلاب اسلامی تمام نشده است گفت: ما امروز با چهره جدید تهدید روبرو هستیم و لازم است به عنوان بازوهای نظام ظرفیت جدید دفاعی ایجاد کنیم. امروز ادبیات دشمن عامه پسند نیست بلکه زیبنده خودشان است. دیگر با ردپای دشمن روبرو نیستیم بلکه با خود دشمن روبرو هستیم.

وی افزود: خوشبختانه امروز نیروهای مسلح از اشرف خوب اطلاعاتی برخودار هستند و می دانیم در پایگاه های امریکا در اردن، امارات، قطر و عربستان چه تجهیزات و تسلیحاتی وجود دارد و حتی رفتارشناسی کرده‌ایم.

امیر پوردستان در پایان تاکید کرد: دکترین نیروهای مسلح بازدارندگی و دفاعی است. ما آغاز کننده هیچ جنگی نخواهیم بود و درصد تسلط بر خارج نیستیم ولی هر کجا که با تهدید دشمن روبرو شویم با آن مقابله می کنیم و در جهت ارتقای توان دفاعی خود تلاش خواهیم کرد.

ادامه دارد…