معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: به دنبال دستور وزیر ارتباطات ۸۵ درصد اختلالات اینترنت مرتفع شده است.

به گزارش شیعه پرس به نقل از وزارت ارتباطات، مجید حقی درباره نتیجه دستور ۲۴ ساعته وزیر ارتباطات برای رفع اختلالات اینترنتی گفت: با توجه به این دستور و تاکید وزیر بر رسیدگی سریع و موثر درباره اختلالات رخ داده در سرویس های اینترنتی، کارگروهی از روز گذشته با حضور مدیران عامل و تیم های فنی شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی تشکیل شد.

وی گفت: این کارگروه با محوریت رگولاتوری، موارد رفع اشکالات و اختلالات را پیگیری کرد.

معاون رگولاتوری ادامه داد: اولویت های کارگروه تشکیل شده به ترتیب رفع اختلال کسب و کارهای فعال در بستر اینترنت، اپلیکیشن های پرطرفدار و دیگر کاربردهاست.

حقی درباره نتیجه این اقدامات گفت: در حال حاضر با تلاش های به عمل آمده و مستقل از روال های متداول مالی و اداری و به صورت بسیج همه امکانات و نفرات، حجم اختلالات تا ۸۵ درصد مرتفع شده است.

معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تاکید کرد: همچنان تا رفع کلیه اختلالات فعالیت ها ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید بر پیگیری مداوم سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: در این میان برخی شرکت های کوچکتر هنوز موفق به رفع نواقص نشده اند که تذکرات لازم داده شده و لازم است تلاش بیشتری داشته باشند و در صورت استمرار، لیست این شرکت ها اعلام خواهد شد.

به گزارش مهر، وزیر ارتباطات دو روز قبل دستور داد اپراتورها و شرکت های اینترنتی ظرف مدت ۲۴ ساعت اختلالات اینترنتی را رفع کنند.

بیشتر بخوانید.....
درخواست بررسی رفع فیلتر توئیتر/ دادستانی پاسخ نداد

روز سه شنبه برخی نمایندگان مجلس با تذکر کتبی به محمدجواد آذری جهرمی برای کاهش کیفیت و سرعت اینترنت اخطار دادند.