زنجان-نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: امروز در همه عرصه‎ها موفقیت‎ها به برکت مقاومت و ایستادگی مردم محقق شده است.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام علی خاتمی، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه زنجان، با بیان اینکه دهه فجر فرصتی مناسب برای بیان دستاوردها و روند پیروزی انقلاب اسلامی به نسل امروز و جوان جامعه است افزود: پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران در مقطعی از تاریخ رخ داد که دنیای شرق و غرب هرگز تصور تحقق این انقلاب را نمی کردند.

وی با بیان اینکه شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران بر خلاف تحلیل ها و برنامه ریزی های دنیای استکبار بود ادامه داد: هر حرکت برای موفقیت نیاز به سه مولفه اساسی دارد که شامل هدف، رهبری و حضور مردم است.

حجت الاسلام خاتمی با یادآوری شکل گیری اولیه انقلاب در سال ۴۲، افزود: در این سال هنوز مردم ایران آنقدر آماده پذیرش انقلاب نبودند و با ۱۴ هزار کشته و شهید عقب‌نشینی کردند و امام خمینی (ره) نیز تبعید شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: مردم انقلابی ایران در سال ۵۶و ۵۷ با بیش از ۷۰ هزار شهید و ۱۰۰ هزار جانباز همچنان پای کار بودند.

حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه با حضور پرشور مرمی و رهبری داهیانه امام راحل در نهایت شاهد پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۵۷ بودیم افزود: نسل سوم و چهارم انقلاب، شرایط قبل از پیروزی و دوران دفاع مقدس را لمس نکرده‎اند، ضروری است این نسل بدانند که مردم ایران با اتحاد و دست خالی، موجب سقوط شاهنشاهی که آمریکا و قدرت‎های بزرگ از آن دفاع می‎کردند شد.

وی با بیان اینکه همافران نیروی هوایی ارتش جمهور اسلامی مصداق «السابقونالسابقون» در جریان پیروزی انقلاب اسلامی ایران بودند، گفت: در روز ۱۹ بهمن سال ۵۷ تعداد زیادی از همافران نیروی هوایی ارتش با همبستگی در برابر امام خمینی (ره) رژه رفته و همبستگی خود را با انقلاب اسلامی ایران اعلام کردند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به در پیش رو بودن دو انتخابات مهم و تاثیرگذار پیش رو در اسفندماه گفت: همه آحاد جامعه با هر نگاه و سلیقه ای باید در صحنه انتخابات ۷ اسفندماه حضور داشته باشند.

حجت الاسلام خاتمی افزود: دو حماسه سیاسی در پیش داریم که حضور مردم در آنها بار دیگر اقتدار نظام اسلامی را به نمایش خواهد گذاشت که این دو اتفاق شامل راهپیمایی روز ۲۲ بهمن و همچنین عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در ۷ اسفندماه است.

وی با بیان اینکه امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در صحنه های مختلف بخصوص در عرصه نظامی دارای توان بازدارندگی بالایی است افزود: برگزاری رزمایش ولایت ۹۴ نشان اقتدار و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

حجت الاسلام خاتمی افزود: اولین پیام این رزمایش صلح برای کشورهای منطقه بود که خود کشورهای حوزه خلیج فارس قادر به ایجاد امنیت در منطقه بوده و نیازی به دخالت و حضور نیروهای نظامی خارجی در این منطقه نیست.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به ۱۷ بهمن سال ۶۶ افزود: یکی از آینده نگری های حضرت امام خمینی (ره) برای از بن بست خارج کردن وضع قوانین در کشور، دستور تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.

حجت الاسلام خاتمی افزود: تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام اسلامی برای رفع بن‎بست‎های موجود، امام (ره)، مجموعه نخبگان، خبرگان، ریش‎سفیدان جامعه و روسای سه قوه را به همفکری دعوت کرد.