پیونگ‎یانگ می‌‏گوید تصمیم رئیس جمهوری آمریکا برای لغو دیدار با رهبر کره شمالی، تاسف‌بار است اما این کشور همچنان به انجام مذاکره روی خوش نشان می‏‌دهد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از فرانس پرس، پیونگیانگ اعلام کرد علیرغم تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به لغو قرار ملاقات خود با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، همچنان از مذاکره با واشنگتن استقبال می‌کند.

درهمین‌راستا، «کیم کی گوان» معاون اول وزارت خارجه کره شمالی، در بیانیه‌ای گفت: اعلام ناگهانی لغو قرار ملاقات رهبران ۲ کشور برای ما غیرمنتظره و بی‌نهایت مایه تاسف است.

وی ادامه داد: کره شمالی بار دیگر تمایل خود را مبنی بر مذاکره رودررو در راستای حل اختلافات در هر زمان و به هرشکلی که ممکن باشد، اعلام می‌کند.

 گفتنی است رئیس جمهور آمریکا با ارسال نامه‌ای به رهبر کره شمالی، از انصراف برای برگزاری نشست بین سران ۲ کشور خبر داد.

ترامپ با اشاره به دیدار از پیش تعیین شده با کیم جونگ اون گفت: من احساس می کنم که خوب نیست این دیدار برگزار شود. این دیدار به نفع هر ۲ کشور، اما به ضرر جهان است.

وی افزود: من بسیار مشتاق بودم که در سنگاپور با شما دیدار داشته باشم. اما متأسفانه، به دلیل خشم شدید و خصومت آشکاری که در بیانیه‌های اخیر شما دیده می شود، احساس کردم که مناسب نیست این ملاقات، برگزار شود. این نامه به معنی لغو این دیدار است.

گفتنی است پیش از این قرار بود دیدار ترامپ و کیم جونگ اون روز ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) در سنگاپور برگزار شود.

لغو این دیدار در حالی اتفاق افتاد که ساعاتی قبل از آن، کره شمالی در حضور خبرنگاران خارجی و با انجام چندین انفجار ظرف چندین ساعت، سایت آزمایش اتمی «پیونگ ری» را تخریب کرده بود.