سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در حیدر آباد هند گفت: هدف اقدامات افراطی گروه های تروریستی در عراق، سوریه، افغانستان ودیگر کشورها، اسلام هراسی و جلوگیری ازرشد فزاینده اسلام در کشورهای غربی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حسن نوریان سرکنسول ایران درحیدرآباد ھند روز گذشته درمراسم جشن مبعث در حیدرآباد که با حضور گسترده ایرانیان و دانشجویان درجنوب هند برگزار شد بیان داشت: گروه های تروریستی با هدف وارد کردن خدشه به اسلام دست به جنایت می زنند.

وی با اشارہ به این که ھدف اقدامات افراطی گروه های تروریستی درعراق، سوریه، افغانستان ودیگر کشورها، اسلام هراسی وجلوگیری ازرشد فزاینده اسلام در کشورهای غربی است تاکید کرد: معرفی اسلام واقعی وپالایش افکار انحرافی را وظیفه مسلمانان دانست.

سخنران دیگر این مراسم حجت الاسلام محمد رضا صالح نمایندہ جامعه المصطفی العالمیه در دهلی نو نیز در سخنان خود بعثت پیامبر گرامی اسلام (ص) را یکی از تحولات عظیم دانست و تصریح کرد: اعزام سفرا به کشورهای دیگر و دعوت آنها به اسلام نشان دهنده جهانی بودن بعثت پیامبر(ص) است.

وی با اشاره به آیات و روایات، شناخت سیره پیامبر(ص) ومعرفی سبک زندگی و رفتاری ایشان را بر هر مسلمانی واجب دانست وهدایت مردم، دعوت به توحید، نفی شرک، عدالت محوری واخلاق حسنه را از اهداف بعثت خاتم پیامبران برشمرد.