وزیر دفاع گفت: دفاع مقدس درسهای بسیار آموختنی دارد و دوره ای سرشار از عزت است. در مقایسه با گذشته، دفاع مقدس به برکت مقاومت و پایداری مردم مان اتفاقی افتاد که روند تاریخ را تغییر داد.

به گزارش شیعه پرس، امیر امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بعدازظهر امروز(چهارشنبه) در مراسم بزرگداشت چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری دزفول با تبریک سالروز آزادی خرمشهر و چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری، گفت: دفاع مقدس درسهای بسیار آموختنی دارد و دوره ای سرشار از عزت و بزرگی است. در مقایسه با گذشته، دفاع مقدس به برکت مقاومت و پایداری مردم مان اتفاقی افتاد که روند تاریخ را تغییر داد.

وی افزود: در ٢٠٠ سال گذشته با سرنوشت های بسیار بدی در جنگ ها مانند قراردادهای ننگین گلستان و ترکمانچای مواجه بودیم. در دفاع مقدس این روند برعکس شد و در حالی که دشمنان برای تحقیر نظام جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی کرده بودند، با شکست مواجه شدند.

امیر حاتمی ادامه داد: برای اولین بار جنگی انجام شد که وجبی از خاک ما جدا نشد. آنهایی که برای ساقط کردن جمهوری اسلامی جنگ را طراحی کردند، به این نتیجه رسیدند که نگذاریم جمهوری اسلامی پیروز جنگ نشود.

ادامه دارد…

بیشتر بخوانید.....
پدافند غیرعامل در مواضع نظامی به دفاع عمق داده است