سفیر عربستان در آمریکا ضمن تکرار ادعاهای بی پایه و اساس ریاض علیه ایران، مدعی شد که همواره مسأله فلسطین در اولویت سیاست خارجه عربستان بوده است.

به گزارش پرس شیعه، «خالد بن سلمان» سفیر عربستان در آمریکا و برادر کوچکتر «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان در توییتی مدعی شده است که مسأله فلسطین در طول ۷۰ سال گذشته یکی از موضوعات اساسی در سیاست خارجه عربستان بوده است.

در حالی که عربستان همواره و در طول تاریخ متهم به توطئه علیه مردم فلسطین بوده است این سفیر جوان مدعی است که از زمان ملک عبدالعزیز تا دوران ملک سلمان، پرونده فلسطین محوری ترین مسأله سیاست خارجه عربستان بوده و هرچه حجم فشارها زیاد باشد، اهمیت این پرونده برای ریاض تغییر نخواهد کرد.

وی همچنین مدعی شده است که عربستان همواره در کنار مسلمانان و اعراب در پرونده های به حقشان به ویژه پرونده فلسطین خواهد بود و گفت این سرنوشت و وظیفه ریاض است.

خالد بن سلمان همچنین بدون نام بردن مستقیم، برخی جریان ها را به سوء استفاده از پرونده فلسطین متهم کرد و گفت که این گروه ها به ایران وابسته هستند و ایران را به ریختن خون مردم عرب در سوریه و یمن و تلاش برای اشغالگری متهم کرده است.

این ادعاها در حالی منتشر می شود که ریاض یکی از طرف های اصلی در اجرای طرح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای پایان دادن به پرونده فلسطین می باشد و به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی روی آورده است.