نایب رییس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان با اشاره به گزارش سازمان‎های بین المللی مبنی بر قرار گرفتن این کشور در صدر کشورهای فاسد منطقه، لبنانی‎ها را به جنگ علیه فساد فراخواند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله شیخ عبدالامیر قبلان نایب رییس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان در خطبه های نماز جمعه امروز بیروت، اسلام را دین عدالت و محبت توصیف کرد و گفت: قتل، تروریسم و تکفیر هیچ ارتباطی به اسلام ندارد بلکه به ضرر عدالت و مهربانی این دین مبین است. ما باید غربت اسلام را دریابیم و بدانیم که شکاف و از هم گسیختگی در جهان اسلام از توطئه های شیطان است.

وی رهبران کشورهای اسلامی و عربی را نسبت به خطرهای پیش رو برحذر داشت و افزود: گفت وگو باید راه حل پایان بحران ها در سوریه و یمن و عراق باشد تا به راه حل های مسالمت آمیز دست یابیم و شاهد توقف خونریزی و ایستادگی در برابر تروریست های تکفیری باشیم که با قتل و تخریب به صهیونیست ها خدمت می کنند.

آیت الله قبلان، لبنان را نیازمند نهضت اخلاقی دانست و تصریح کرد: چهره لبنان به دلیل فساد مالی و اداری مخدوش شده است و گزارش های بین المللی از افزایش شدید فساد در این کشور خبر می دهند. لبنانی ها باید خود را برای جنگ با فساد آماده کرده و سیاستمداران نیز به حمایت از فاسدان پایان دهند.

این عالم لبنانی ادامه داد: دولت باید عاملان پرونده اینترنت و زباله و سایر پرونده های فساد را کشف و مورد پیگرد قرار دهند چرا که ما خواستار پس گرفتن اموال سرقت شده از دولت و بازگرداندن آنها برای خدمت به مردم هستیم.

وی درباره انتخابات شوراهای لبنان خاطر نشان ساخت: این انتخابات یک مراسم ملی برای احیای روحیه رقابت میان کاندیداهای خدمت به شهرها و روستاها هستیم و امیدواریم افراد کارآمد به شوراها راه یابند. همگان باید در این انتخابات مشارکت داشته باشند و سیاستمداران را نیز به توافق برای انتخاب رییس جمهور عاشق ملت و مخلص به وطن فرامی خوانیم.