وزیر امور استراتژیک رژیم صهیونیستی کشورهای اروپایی را متهم کردد که پول میالیات دهندگان را صرف گروه های مخالف این رژیم می کنند.

به گزارش شیعه پرس به نقل از دیوچه وله، «گلعاد آردان» وزیر امنیت داخلی و امور استراتژیک اسرائیل اعلام کرد: «جای نگرانی است که اتحادیه اروپا پول مالیات‌دهندگان را برای حمایت از نهادهایی صرف می‌کند که با گروه‌های تروریستی مرتبط هستند.»

این وزارت‌خانه می‌گوید در سال ۲۰۱۶، اتحادیه اروپا یک میلیون و ۷۶۰هزار یورو به سازمان «کمک‌های مردمی نروژ» پرداخت کرد ولی این پول به حماس و جبهه خلق برای آزادی فلسطین داده شد.

وزارت امنیت داخلی و امور استراتژیک اسرائیل اضافه کرده که سازمان‌های غیردولتی ضداسرائیلی توانسته‌اند در سال ۲۰۱۶ بیش از پنج میلیون دلار کمک مستقیم از اتحادیه اروپا دریافت کنند؛ دریافت کنندگان این کمک ها، سازمان‌هایی هستند از تحریم یا زیرسوال بردن مشروعیت رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند.

سازمان مردم نهاد«تروکر» Trócaire در ایرلند از جمله نمونه‌هایی مورد اشاره این وزارت خانه است. بر اساس اعلام وزارت امور استراتژیک اسرئیل، «این سازمان ۵۲۰هزار یورو کمک مالی از اروپا گرفته اما برای طومارهایی فعالیت کرده که خواستار تحریم اقتصادی اسرائیل هستند».

گلعاد آردان گفته است: انتظار می‌رود اتحادیه اروپا بر سر موازین خود بماند، از شیوه‌های مبتنی بر بایکوت فاصله بگیرد و از جریان‌هایی که ارتباط‌هایی با تروریسم دارند، پشتیبانی نکند.

بیشتر بخوانید.....
حمله توپخانه‌ای ارتش صهیونیستی به نوار غزه/یک فلسطینی شهید شد