رئیس جمهوری آمریکا از بازگشت زندانیان این کشور در ونزوئلا تا ساعاتی دیگر خبر داد.

به گزارش  پرس شیعه، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز شنبه در پیامی توئیتری از آزادی زندانیان این کشور در ونزوئلا خبر داد.

رئیس جمهوری آمریکا در این باره نوشت: اخبار خوبی درباره آزادی گروگان های (زندانیان) آمریکائی از ونزوئلا وجود دارد.

وی ادامه داد: هواپیمای آن ها امروز غروب حدود ساعت ۷ در فرودگاه واشنگتن دی سی فرود خواهد آمد و سپس آن ها همراه با خانواده هایشان در کاخ سفید حضور خواهند یافت.

این در حالیست که رسانه های خبری روز گذشته اعلام کردند که نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا کمتر از یک هفته پس از برگزاری انتخاباتی که جایگاه وی را برای یک دوره ۶ ساله دیگر تثبیت نمود، با «باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی سنا آمریکا دیدار کرد.

این درحالی است که واشنگتن در راستای تضعیف دولت کاراکاس، مشروعیت انتخابات هفته گذشته را زیر سوال برده و با اعمال دور تازه‌ای از تحریم‌ها، خرید و فروش هرگونه اوراق قرضه دولت کاراکاس را برای شهروندان یا شرکت‌های آمریکایی ممنوع اعلام کرده است.

از سوی دیگر، تنش‌ها میان ۲ کشور با اخراج کاردار آمریکا از کاراکاس، بیش‌ازپیش بالا گرفت.

بااین‌حال، وزارت اطلاعات ونزوئلا بدون اشاره به جزئیات، دیدار مادورو و مرد بانفوذ سنای آمریکا را بسیار خوب ارزیابی کرده بود.

اگرچه محورهای رایزنی طرفین مشخص نیست، واشنگتن پیشتر مذاکراتی را در راستای آزادی «جاش هولت» تبعه آمریکایی زندانی در ونزوئلا، آغاز کرده بود.